Romský klub

Romský klub

Nikdo neposlouchá a nemá čas na tvé potíže? My tu na Tebe čas máme!!!!

„Romský“ klub je nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, ale tohle je jen název pro důležité lidi… není to nic jiného, než bezpečné místo, kam můžeš chodit každý pátek v čase od 14:00 – 16: 00 hodin a v pondělí 19:00 – 20:30. Máme dveře otevřené pro všechny děti a mládež ve věku 13 až 26 let přímo v Salesiánském středisku mládeže – domu dětí a mládeže v Českých Budějovicích.

Každý, kdo za námi přijde, si může zahrát kulečník, stolní fotbálek, florbal, míčové i stolní hry. Nebo si také koupit něco v nealkoholickém baru. U nás najdeš i velmi dobře vybavenou hudebnu, kde si může zazpívat úplně kdokoli, kdo přijde. Díky tomu, že navštěvuješ náš Klubík, můžeš zažít další parádní věci, jako jsou sportovní, zážitkové a víkendové akce. A tím si tak zpestřit svoje zážitky. Na místě je k dispozici přístup na internet, který slouží především jako pomoc k plnění školních úkolů, vyhledávání brigád či zaměstnání, s čím ti také můžeme pomoci.

„Romský“ klubík tedy není ničím jiným, než místem, kam můžeš zajít, když nebudeš mít co dělat, třeba jen tak pokecat, a nebo přijít s konkrétním problém, který ti pomůžeme nějak vyřešit a hlavně budeme stát za tebou a fandit ti!!!


Pro ostatní lidi, kteří by chtěli vědět o nás více…

Jsme registrovaná sociální služba dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách, § 27

Sociální služby jsou v „Romském“ klubu k dispozici každému, kdo přijde a potřebuje pomoci. Nabízíme možnost rozhovoru se sociálním pracovníkem. Zaměřujeme se na komplexní řešení problému, základní či speciální poradenství. Na základě rozhovoru společně nalézáme účinná opatření a doprovázíme uživatele při řešení jeho problémové situace. V případě potřeby po společné dohodě kontaktujeme odborníky z jiných institucí.