Tampír

tampir_brigada1Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže České Budějovice (dále jen Středisko) si dlouhodobě pronajalo krásnou chalupu i s pozemky v chráněné krajinné oblasti Třeboňsko (obec Hranice u Nových Hradů, č.p. 76). Tento objekt už přes 20 let částečně využívalo jednorázově na letní tábory tzv. chaloupky.

Budova je přednostně využívána ve prospěch dětí a mládeže, církevních organizací, vysokoškoláků, rodin s dětmi a dalších neziskových organizací.

Tampír - umístění obceVybudovali jsme ekologickou čističku odpadních splaškových vod a také novou vodárnu na čištění pitné vody. Interiér objektu je před stavebními úpravami. Máme představu každý rok zrekonstruovat svépomocí jednu místnost objektu, a tak ho postupně přebudovat v kvalitní základnu sloužící především dětem a mládeži v tomto krásném koutu našeho kraje.

 

tampir_brigada2Kapacita budovy je 18 lůžek. Na přilehlých pozemcích lze postavit stanový tábor. Svojí polohou odpovídá ideálně trávení volného času pro děti a mládež a rodiny s dětmi. Silniční komunikace jsou ve velké vzdálenosti, místo je bezpečné a vhodné také pro ekologické aktivity. K dispozici je travnatý prostor pro míčové hry, v těsné blízkosti se nachází les. Tato krásná lokalita nabízí široké možnosti pro rozvoj výchovné, vzdělávací a pastorační činnosti i turistiku. Aktivity účastníků neruší jiné obyvatele a tito sami mají klid.

Každý měsíc organizujeme brigády na úklid a přebudování objektu. Se svým případným zájmem o výpomoc se obraťte na ředitele Střediska (telefonicky nebo emailem).

Cena: 90 Kč/osobu/noc (od 1. 9. 2021)

V případě zájmu o ubytování kontaktujte pana Kaprála na telefonním čísle 731 600 066.