Rikša přivezla salesiánům 23 tis.

V polovině letních prázdnin mohli obyvatelé a turisté Českých Budějovic spatřit v ulicích města nezvyklé taxi. Rikša – Taxi, řízená českými a německými mládežníky, jezdila v centru města a svezla za dobrovolný příspěvek jakékoliv zájemce. Výtěžek této benefiční akce vynesl úctyhodných 23.728,47 Kč. Organizátoři slavnostně předali šek v této výši do rukou ředitele Salesiánského střediska mládeže Ing. Tomáše Rádla. K předání došlo přímo na místě činu tj. na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II., kde Salesiáni na konci prázdnin slavili s dětmi 750 let od založení města a 25 let působení Salesiánského střediska mládeže v Českých Budějovicích.

Akce se konala při příležitosti již 33. česko-německého setkání německého spolku Ackermann-Gemeinde a jeho českého sesterského spolku Sdružení Ackermann-Gemeinde, které se dlouhodobě zasazují o přátelské česko-německé soužití ve středu Evropy. Jejich setkání se konalo v Českých Budějovicích od 6. do 9. srpna a neslo dvojjazyčné motto „Gemeinsam gefordert, gemeinsam aktiv – Jako křesťané i Evropané, jako Češi i Němci“. Účastníci setkání se mohli při příležitosti 70. výročí od konce druhé světové války a odsunu Němců z českých zemí zabývat perspektivami sjednocené Evropy, v níž spolu někdejší nepřátelé mohou díky společné kultuře, víře i tradicím vytvořit živoucí a přátelské společenství.

Toto setkání se v České republice konalo teprve podruhé, první se uskutečnilo v roce 2009 v Plzni. Program setkání byl koncipován pro všechny věkové skupiny.

Mládežnická odnož tohoto spolku Junge Aktion byla v Českých Budějovicích přítomna už od neděle 2. 8. V rámci příprav na toto setkání se mladí z tohoto spolku zúčastnili česko-německého setkání na letním táboře Salesiánského střediska mládeže. Jedním z doprovodných programů celého setkání byla i tzv. „Puzzle akce“. Návštěvníci vytvořili na náměstí velké puzzle z originálních dílků, které po celý den kreslili na náměstí návštěvníci, turisté i obyvatelé města.

Organizátorům benefiční akce Rikša – Taxi patří velké a upřimné díky za podporu probíhající sbírky Salesiánského střediska mládeže určené na nákup mikrobusu pro zajištění dětských výletů a vzdělávacích kurzů. Díky jejich podpoře se zvýšila nashromážděná částka veřejné sbírky na 184 074,91 Kč (stav k 1. 9. 2015). Děkujeme

P1060949