Z noci splněných přání se stal velký mejdan

26. Salesiánský ples je již minulostí, přesto dozvuky a ohlasy letošního ročníku jsou silnější než kdykoliv předtím. I letos se organizátorům Salesiánského plesu s nejdelší tradicí v ČR podařilo udržet vysokou laťku. A že je Salesiánský ples po více jak čtvrtstoletí stále oblíbeným a vyhledávaným, jasně dokazoval už několik dní před plesem zcela vyprodaný českobudějovický kulturní dům Vltava.

Záštitu nad letošním ročníkem převzal Ing. Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny PČR, který dlouhodobě sleduje práci salesiánů v Č. Budějovicích a sám je s jihočeskou metropolí spojen díky prožitým létům na JU. „Salesiánskému dílu v Českých Budějovicích nesmírně fandím, protože se zaměřuje na práci mladými lidmi ze všech sociálních skupin, která je pro budoucnost naší společnosti nesmírně důležitá,“ přibližuje svůj vztah k salesiánům Jan Bartošek.

Letošní ročník opět zahájilo svým vystoupením taneční studio DanceLine a rock ń rolové energické vystoupení studentů a absolventů JU. Taneční parket se zaplnil vždy, když na podiu začala hrát hudební skupina Globus, která je již řadu let neodmyslitelnou součástí salesiánského plesu. K zábavnému programu přispělo i taneční vystoupení amatérské skupiny APALUCHA, která svým výkonem, humorem a uměním udělat si legraci sami ze sebe předčí nejedno profesionální uskupení. „Za naším letitým úspěchem stojí nejen několikahodinová práce nacvičování po nocích po práci, ale i naslouchání choreografce Pavle Nýdlové. Za její doprovázení jí všichni moc děkujeme,“ říká Petr Konrád, jeden z členů skupiny Apalucha.

Celý večer se nesl na vlně letošního sloganu „Noc splněných přání“. Návštěvníci plesu měli možnost sdělit svá přání a vyvěsit jej na síťovanou nástěnku. Pokud jejich přání bylo splnitelné, organizátoři nebo samotní účastníci jim jejich přání vyplnili. „Přání byla různá, od zahrání písničky přes odvoz domů až po seskok padákem,“ prozradil za pořadatele Ondřej Trojek a dodává: I v těchto dnech po plese nám volají a píší lidé, a děkují, že se jim jejich přání splnilo, anebo teprve čekají na splnění… Překvapilo nás, kolik lidí se rozhodlo druhým udělat radost. Má to přesah do dalších dnů a to byl náš cíl, uzavírá Trojek. Jak se zdá, z „noci splněných přání“ se staly „dny splněných přání“, což jistě ještě řadu návštěvníků v dalších dnech velmi potěší.

Velkou radost zažilo i 6 výherců hlavních cen tomboly. Pořadatelé vylosovali ty, kteří díky sponzorům odcestují na víkendové pobyty do evropského parlamentu do Bruselu, do rodinného vinařství Kňourek v Březí u Mikulova, nebo stráví víkend se zapůjčeným vozidlem Toyota – Dolák. Zatímco 5 hlavních cen bylo snadné z podia odnést, šestou cenou – divočáka – už výherkyni museli pomoci odnést statní muži. Zkrátka nepřišli ani ostatní výherci, kteří si rozdělili dalších 250 cen z bohaté tomboly. Výtěžek letošní tomboly, který činí bezmála 32 tisíc, poputuje na vítězný projekt, který sami určili návštěvníci plesu, a sice vybavení do party stanu, který slouží pro řadu společných akcí salesiánského díla v Č. Budějovicích.

Nejeden z účastníků ocenil inovaci programu v podobě fotokoutku nebo možnosti zakoupit si kvalitní kávu přímo od profesionálního baristy. O noční party se po skupině Globus spolehlivě postaral DJ Jiří Ježek, který svojí produkcí dokázal bavit plný parket tančících lidí až do 3. hodiny ranní…

Pořadatelé děkují všem návštěvníkům za hojnou účast a vytvoření neopakovatelné atmosféry, která dělá Salesiánský ples, tím co je. Velké díky patří všem partnerům, sponzorům a dárcům, bez jejichž pomoci a velkorysosti by Salesiánský ples nebyl perlou v plesové sezóně 2017!

UPOZORNĚNÍ: V nejbližších dnech uveřejníme video reportáž, tak jak je zachytila kameramanka Klára Puchotvá z Filmařského kroužku.

sponzoři_ples