Junioři úspěšně ukončili kurz

Salesianske_stredisko_mladeze_Junior_037

Být Juniorem, to není jen tak. Aby člověk získal osvědčení o absolvování animátorského vzdělávacího kurzu Junior, který pořádá Salesiánské středisko mládeže v Českých Budějovicích, musí ledacos prokázat a dokázat – ať už odvahu se vůbec přihlásit a přijet na první a všechny následující přípravné víkendy, tak i zodpovědnost, vytrvalost, píli, vědomosti a v neposlední řadě nadšení. Že je v dnešním světě o takové lidi nouze? O právě uplynulém víkendu na Komunitním centru Máj v Českých Budějovicích jsme se mohli přesvědčit o tom, že mezi námi stále takoví jsou!

Právě tento víkend (17. – 19. 2. 2017) totiž proběhl závěrečný díl již čtvrtého běhu animátorského vzdělávacího kurzu Junior. Na dvě desítky mladých lidí mezi 15 a 18 lety se sešly, aby si vyslechly mimo jiné přednášky na téma etika či duchovní rozměr táborových vedoucích, opět se blíže seznámily s možnostmi, které nabízí Komunitní centrum a především aby obhájily své závěrečné práce, které vypracovávaly v průběhu posledního měsíce na jedno z témat úzce spojeným s reálnou prací táborového vedoucího – např. zpracování etapové hry, harmonogramu a dramaturgie jednoho dne na táboře, duchovního programu či pojednání o práci s „problémovými“ dětmi. Nutno říct, že většina prací přinesla velmi vyzrálé pohledy na dané problematiky a poměrně hodně originálních nápadů. Proto jsme s radostí mohli sledovat, jak v neděli dopoledne po mši svaté získalo z rukou ředitele Salesiánského střediska Tomáše Rádla celkem 23 mladých a nadějných lidí osvědčení o absolvování kurzu Junior.

Tímto ovšem nic nekončí, naopak – všichni úspěšní absolventi jsou již součástí některého z týmů, které pilně pracují na přípravě letních táborů – chaloupek, a tak se s nimi v létě potká možná i Vaše dítě :-)

Na závěr bych rád jménem celého přípravného týmu poděkoval řediteli SaSM Tomáši Rádlovi za provázení a podporu po celou dobu trvání tohoto rok a půl dlouhého kurzu, správcům objektů ŠVS Kvilda, Komunitnímu centru Máj a táborové základně Tampír, které jsme s Juniory navštívili a v neposlední řadě všem účastníkům, kteří do kurzu zasáhli a chtějí dál nést odkaz chaloupkového díla v Českých Budějovicích…

Za organizační tým
Filip Skřička