Klub Oráč na horách

O víkendu mezi 3. a 5. únorem jsme jeli s klienty NZDM Oráč na hory. Počasí nám přálo, neboť celý víkend bylo krásně slunečno a na sjezdovce jsme si to tím pádem mohli i pořádně užít a vyřádit se.

Náš víkend začal v pátek, kdy jsme po příjezdu, vybalování a nutné svačině šli vyzkoušet sjezdovku nejdřív nanečisto, na lopatách. Byla už tma, jen sjezdovka byla osvětlená a o to bylo vše dobrodružnější. Po návratu jsme se ještě najedli a následoval volný program, abychom se moc neunavili, protože v sobotu začalo všechno naostro.

Ráno snídaně, obléci se, aby nám nebyla zima a hurá na snowboardy a lyže! Většina účastníků akce byla na snowboardu poprvé, ale holky lyžařky a jediní dva kluci snowboarďáci už byli zkušenější, a proto jsme jezdili všichni najednou. Některé z nás stálo hodně úsilí to nevzdat, ale nakonec jsme se s úspěchem a díky dobrému vedení instruktora Štěpána naučili základy všichni. Večerní programy byly volnější, ale byla legrace a o tu přece jde především, obzvlášť po namáhavém dni.

V neděli nás čekal, k naší všeobecné nelibosti, návrat. Škoda, že byly hory jen tak krátké, ale na druhou stranu šlapat ten kopec pořád dokola každý den, to taky není žádný med. Už teď se těšíme na příští akci s Oráčem, ať už na hory nebo někam jinam.