Tradiční řemesla u dětí opět vítězí

Zájem dětí o počítačové, radioamatérské či přírodovědecké zájmové kroužky je dávno překonaný. Na začátku školního roku zaznamenalo Salesiánské středisko mládeže opakovaný zájem o kroužky s tradiční řemeslnickou tématikou. Na 50 dětí se rozhodlo navštěvovat v Salesiánském středisku mládeže zájmový kroužek, při kterém získají dovednosti daného řemesla, které se v budoucnu neztratí. Tyto zkušenosti se často stávají základními kameny při realizaci svých budoucích povolání.

Rodičovský „hon“ na zájmové kroužky se zdá být u konce, většina dětí již má svůj kroužek, na který se těší a v kterém bude získávat své nové zkušenosti a dovednosti. Zájem dětí o počítačové, radioamatérské či přírodovědecké zájmové kroužky je dávno překonaný.  Kroužek vaření, truhlářský, keramický – to jsou kroužky, které děti přitahují. Na začátku školního roku zaznamenalo Salesiánské středisko mládeže opakovaný zájem o kroužky s tradiční řemeslnickou tématikou. „Některé kroužky byly obsazeny hned v prvních dvou hodinách od spuštění zápisu,“ říká koordinátorka zájmových kroužků v Salesiánském středisku mládeže Kamila Urbanová. „Zájem o tradiční řemesla nás samozřejmě moc těší a je radost se dívat na děti, které například s nadšením vaří, nebo pracují s dlátem a dřevem,“ dodává Kamila Urbanová. Zájem o učňovské obory a poctivou „řemeslninu“ je mezi mládeží stále malý, zájmové kroužky s tímto zaměřením tak mohou v dětech projevit prvotní zájem o tyto obory a řemesla.

Pro tento školní rok se z 300 účastníků kroužků rozhodlo na 50 dětí navštěvovat v Salesiánském středisku mládeže zájmový kroužek, při kterém získají dovednosti daného řemesla, které se v budoucnu neztratí. Tyto zkušenosti se často stávají základními kameny při realizaci svých budoucích povolání. „Chtěl bych být fotbalistou nebo hokejistou, protože mám rád sport. Anebo kuchařem, protože mě baví vařit,“ prozradil své budoucí plány Ondřej Havelka, účastník kroužku „Veselá vařečka“. „Na kroužku mě nejvíc baví to, že si jídlo můžeme připravovat sami a líbí se mi, jakou mají s námi vedoucí trpělivost. Já nejraději jím řízky a nejraději vařím špagety,“ uzavírá Ondřej Havelka.

Současně se stálou a tradiční nabídkou kroužků mohli zájemci najít v nabídce Salesiánského střediska mládeže i řadu novinek. Jako jediní v Jihočeském kraji nabízejí například horolezeckou přípravku pro děti od 5-8 let pod názvem „Tarzánek“ nebo sportovní hry pro děti od 4 let. „Díky velkému zájmu rodičů jsme některé kroužky v minulých dnech dodatečně otevřeli, proto je stále ještě z čeho vybírat,“ říká s úsměvem Kamila Urbanová. „Těší nás, že kroužky Salesiánského střediska jsou mezi dětmi a rodiči tak oblíbeny, a díky velké finanční podpoře Jihočeského kraje a Magistrátu města České Budějovice jsou i pro velkou řadu rodin cenově dostupné,“ dodává Kamila Urbanová.

Salesiánské středisko mládeže nabízí a realizuje svoji vzdělávací a výchovnou činnost dětí a mládeže ve Čtyřech Dvorech v Českých Budějovicích. V ulici Emy Destinové vedle dominantního kostela sv. Vojtěcha působí Salesiáni více než 20 let a za tu dobu se stali v jihočeském kraji uznávanou organizací na poli vzdělávání a výchovy dětí a mládeže. Pokud Vás činnost Salesiánského střediska mládeže zaujala naleznete nás poblíž zastávky MHD Vysokoškolské koleje.

Na kroužky se přihlásíte přes systém www.salesianivali.cz, k registraci můžete využít náš manuál.

Prohlédněte si aktuální nabídku zájmových kroužků »

Zájmové kroužky jsou spolufinancovány Statutárním městem České Budějovice a Krajským úřadem  Jihočeského kraje.