Pomáháme dětem, komu TY?

Tak zněl slogan nové kampaně na oslovení nových (i stávajících) vysokoškolských studentů JU. V rámci týdenního programu „Vítání prváků“ se uskutečnil ve středu 9. 10. 2013 i „Active day“, jehož smyslem byla prezentace vybraných univerzitních a studentských spolků, aktivit a projektů. V rámci tohoto dne nabídlo také Salesiánské středisko mládeže vysokoškolským studentům netradiční zážitek. Při přípravě a realizaci hlavní aktivity dne si mohl kolemjdoucí myslet, že mezi budovou akademické knihovny JU a rektorátem probíhají „výkopové práce“ za přítomnosti velkého jeřábu. Ukázalo se však, že tato představa je zcela mylná. Jednalo se totiž o aktivitu a jedinečnou možnost podívat se na vysokoškolský kampus z ptačí perspektivy a to konkrétně z věže z pivních beden.

Na padesát studentů se pokoušelo postavit nejvyšší věž z pivních beden, přičemž každý odvážlivec musel na bednách vždy sám stát (samozřejmě za odborného jištění). Při rekordu komínu z 28 beden, který postavila studentka Hana Ošanová, se na několik okamžiků zastavil život na celém kampusu. Oči všech přihlížejících směřovaly k onomu komínu a při pohledu na drobnou dívku visící na jeřábu ve výšce bezmála 9 metrů se každému tajil dech. Tento rekord byl ovšem již o pár desítek minut překonán a to neznámým studentem s počtem 30 pivních beden. GRATULUJEME!

Součástí prezentace dobrovolnické činnosti Salesiánského střediska mládeže byla i „zeď dobrých skutků“, kterou studenti a další kolemjdoucí zaplnili svým vyznáním na otázku „Jak jsem naposledy pomohl/a?“. Při pohledu na zaplněnou plochu mohli organizátoři konstatovat, že „pomocníků je v Budějcích hodně!“

A komu pomáháš TY?

Stále hledáme nové dobrovolníky! V současné době do zájmových kroužků (horolezecký, keramický, zobcová flétna, ruční práce a jiné) nebo do Otevřených klubů (volnočasové aktivity pro neorganizované děti a mládež, doučování pro 1. st. ZŠ).

Více o dobrovolnické pomoci naleznete v sekci „Dobrovolnící a praktikanti“.

 

POMÁHÁME DĚTEM, KOMU TY?


Další fotografie naleznete  na stránkách Českobudějovického Deníku