Proběhl 32. Salesiánský ples!

Podívejte se na TEPAJÍCÍ SRDCE vytvořené návštěvníky plesu:

 

A ZDE najedet fotografie. Děkujeme www.fotojen.cz.

 

V sobotu 27. ledna se uskutečnil už 32. Salesiánský ples v KD Vltava v Českých Budějovicích. Tradice salesiánských plesů je tu už tři dekády, tentokrát jsme na akci přivítali cca 450 návštěvníků. Jako vždy byl ples tematicky zaměřený — letošním mottem bylo „Mít velké srdce“. Toto téma je reakcí na dramatické, náročné a někdy i nelidské události, které se dějí kolem nás. Každé velké zlo začíná dávno před tím, než se naplno a navenek projeví. Začíná malým nepochopením, neodpuštěním, otočením se zády a postupně je přiživováno další a další nelaskavostí, nedobrotou, nepřívětivostí. Návštěvníci mohli téma plesu podpořit tím, že napsali své přání nebo vzkaz pro někoho pro ně důležitého. Tyto texty pak byly umístěny na velkém dřevěném srdci v předsálí. Ze zaslaných vzkazů pak byli vylosováni 3 výherci, kteří vyhráli věcné ceny. 

 

Za dobu své existence si Salesiánský ples vybudoval v regionu značnou oblíbenost. Je místem nejen hudby, tance a zábavy, ale především místem setkání a seznámení. Proto není podmínkou být dobrým tanečníkem, ale postačí chuť setkat se s přáteli nebo poznat nové lidi. Organizátoři připravili originální program pro všechny generace, zvláště pak pro mládež. Letošní ročník plesu mile odstartovala děvčata z kroužků Pompony, Mažoretky a Zumba, které pořádá Salesiánské středisko. Různé žánry k tanci a poslechu zahrála kapela MP3. Nechyběla ani bohatá tombola a už tradiční „představení o desáté“. Tím bylo tentokrát v souladu s tématem plesu veliké tepající srdce tvořené návštěvníky plesu. Srdce bylo rozděleno na čtyři kvadranty a pod choreografickým vedením se tanečníci v každém kvadrantu pohybovali určitým daným způsobem — a vytvářeli tak různé obrazce.  

Výtěžek letošní bohaté tomboly bude použit na modernizaci dolního sálu na faře sv. Vojtěcha na Čtyráku. Tento sál je důležitým místem setkávání a probíhají tu různé aktivity, mimo jiné kroužky Angličtina pro děti, Art malování a Jóga. Sál je využíván i jako zázemí některých příměstských táborů, které Salesiánské středisko České Budějovice pořádá v termínech jarních i letních prázdnin. 

32. Salesiánský ples v Českých Budějovicích se opravdu vydařil, už teď se těšíme na ten příští!