Podzimní romský den

V sobotní odpoledne 12.10.2013 patřilo dětem a rodičům, kteří přišly prožít na salesiánskou zahradu „Podzimní romský den“. Zábavný program si pro ně připravili pracovníci Otevřených klubů ve spolupráci s NZDM V. I. P. a za finanční podpory Jihočeského kraje. Již tradičně si návštěvníci mohli upéct špekáčky na ohni a poslechnout hudební produkci několika romských dětských kapel, které zkouší pod vedení Pavla Kuchaře v Salesiánském středisku mládeže.

Pro děti bylo připraveno několik stanovišť – romské hádanky a přísloví, malování draků, tetovací fixy-malování na tělo (ruce), koňské dostihy, házení podkovou, dětský koutek pro nejmenší a výstava o historii Romů. Celý program ukončilo požehnání v kostele, které krásně vedl salesián P. Vít Dlabka. Akce se zúčastnilo cca. 150 lidí. Z Krajského úřadu Jihočeského kraje přišla Mgr. Pavlína Čalounová, která nás podpořila nejen svou přítomností, ale aktivně se zapojila i do činnosti některých stanovišť pro děti.

Srdečné poděkování patří také dobrovolnicím, které se na přípravě i realizaci dne ve velké míře podílely a bez nichž by program vůbec nemohl proběhnout.

autor: Lenka Kolářová

Tento projekt byl spolufinancován Krajským úřadem Jihočeského kraje