Plackování děti z Oratoře zaujalo

V nově otevřeném Komunitním centru Máj na stejnojmenném sídlišti nabízí Salesiánské středisko mládeže řadu programů pro děti a mládež do 19 let (Klub Oráč, Oratoř, Doučování…).salesianske_stredisko_mladeze_orator_plackovani_022 Jedním z hojně navštěvovaným pedagogickým programem je Oratoř, tzv. otevřená herna, pro děti od 6 -13 let. Tento program navštěvuje průměrně 60 dětí převážně z přilehlého sídliště Máj. Děti zde mají k dispozici kulečník, piáno, pingpongový stůl, výtvarnou a keramickou dílnu, venkovní hřiště…

Pedagogičtí pracovníci společně s praktikanty JU a řadou dobrovolníků pro děti připravují každý týden různorodý program obohacený o řadu výchovných aktivit. Jedním z netradičních programů bylo PLACKOVÁNÍ.

Díky spolupráci s RADAMBUKem měly děti možnost si vytvořit slušivé placky, které si mohly připnout na oděv. Společně tak udělaly celkem 100 placek (70 velkých a 30 malých). Placky udělaly určitě radost nejen dětem, placky totiž převážně děti vyráběly pro své blízké – rodiče a sourozence.

Program Oratoř je otevřen každé pondělí a středu od 14:30 – 16:00 hod. Tento program je pro děti ve věku 6 – 13 let zdarma. Celou programovou nabídku naleznete zde.

Program „Oratoř“ je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice

MagistratCB