Horolezcké závody ovládli místní odchovanci

V sobotu 14. března se sešlo 25 účastníků boulderových závodů.  Dopoledne patřilo 9 dětem od 6 do 13 let. Závodilo se v semifinále, kde bylo připravených 6 cest, a poté tři nejlepší závodníci, kteří zdolali všech 6 na první pokus, lezli finále na dalších šesti cestách. Vyhrál loňský vítěz, dvanáctiletý Kristián Šmíd z Českých Budějovic. Salesianske_stredisko_mladeze_horolezecke_zavody_038Druhé místo obsadili shodně Eliška Jarošová z Prahy a Valentýna Poláčková z Plzně (obě ze salesiánských středisek).

Do odpolední kvalifikace, která propukla krátce po poledni, nastoupilo 6 holek a 10 kluků. Jelikož ve věkové kategorii kluků do 18 let by závodil pouze jeden závodník, přehlásil se sám do starší kategorie a tím měli organizátoři o jednu kategorii méně. Po dvou semifinálových hodinách a celkem 19ti závodních cestách postoupilo do finálových bojů 6 kluků a 4 holky. Z holek si ve finále nejlépe vedla Tereza Pavelcová (odchovankyně zdejších kroužků a členka oddílu HO4ák), která by se po semifinále dokonce dostala za své výkony i do mužského finále. Druhé místo získala Lucie Kohoutová, třetí Alžběta Poláčková (obě z Plzně), čtvrtá finalistka byla Tereza Vilímková. U kluků vyhrál očekávaně a skoro tradičně odchovanec zdejších kroužků Lukáš Hammerschmied, druhý byl Pavel Zámečník z Trhových Svinů, kterému je teprve 18 let a měl původně startovat v mladší kategorii. Třetí místo obsadil Honza Lilák, též odchovanec zdejších kroužků, a čtvrté Karel Hronek z Dačic.

Závody končily v půl osmé vyhlášením výsledků odpoledních kategorií. Organizátoři sklidili za uskutečněné závody jen pozitivní ohlasy, takže pětidenní dřina se vyplatila. Závěrem se sluší poděkovat dobrovolníkovi Petrovi Huťkovi, který se Štěpánem Vondráškem (hl. organizátorem) strávil skoro celou dobu příprav i samotných závodů a dobrovolnicím, které pomáhaly při samotném závodu a večerních přípravách.

Pro zajímavost bylo spočítáno, že dohromady pro realizaci takových závodů je potřeba zhruba 200 hodin práce, na které se různou měrou podílí celkem 7 lidí.

Tento projekt byl spolufinancován Krajským úřadem Jihočeského kraje.

jihocesky_kraj-logo

Akci dále podpořili:

aixlogo_nemovitostilipno