Oslavy 30 let ve velkém stylu!

V uplynulém víkendu oslavili salesiáni 30 let působení v Českých Budějovicích.

Páteční večer byl plný rockové hudby. Vedle Komunitního centra Máj jsme uspořádali velký Koncert díků – a hlavní hvězdou byl populární zpěvák a hudebník Pavel Callta. Na prostranství vedle budovy, kde působí slaesiánské středisko mládeže, se hudba rozezněla v sedm hodin – o program se nejprve postarala českobudějovická skupina The Maso, pak už následoval hlavní bod programu. U podia se tlačily především děti a mládež z blízkého okolí, na koncert, který salesiáni pořádali pro veřejnost zdarma, ale dorazili návštěvníci i z větší dálky. Atmosféra byla vynikající, návštěvníci se výborně bavili a zpívali známé písně spolu s populárním zpěvákem. Ten pak do svého programu zapojil i pěvecký sbor ZUŠ Vojtěch, jednu ze sekcí salesiánské práce v Českých Budějovicích. Společné vystoupení mělo obrovský ohlas.

Sobotní odpoledne pak patřilo především dětem a jejich rodičům. V prostorách zahrady salesiánského střediska ve Čtyřech Dvorech a přilehlém okolí probíhal velký dětský den. Na 300 návštěvníků si postupně vyzkoušelo nejrůznější soutěže a hry vázané k historii salesiánů, děti si mohly nechat namalovat na obličej oblíbený motiv, zaskákat v nafukovacím skákacím hradu a nakonec i odnést odměnu za splnění všech stanovišť. Program byl doplněn o pohádku loutkového divadla Teátr a taneční vystoupení dívek docházejících do programů salesiánského střediska. Na akci také probíhalo pásmo prezentací mapujících historii salesiánského díla v našem městě. Za tím účelem se dostavili i pamětníci a bývalí zaměstnanci střediska, kteří pak mohli večer velké výročí oslavit společně.

Celý víkend byl zakončen v neděli. Během dopolední bohoslužby v kostele sv. Vojtěcha byly školákům požehnány školní aktovky a ti pak mohli vyrazit vstříc novému školnímu roku.