Zájmové kroužky pro nový školní rok

Nabídka kroužků 2021/2022!

V následujícím školním roce bude nově otevřeno několik zajímavých kroužků, které budou moci děti navštěvovat. Ponechány budou ale i atraktivní kroužky, které děti navštěvují již delší dobu. Celkem tedy nabídneme 36 kroužků, na které se mohou děti v novém školním roce těšit. Zápis na kroužky bude spuštěn 1. 9. 2021 v 8:00 přes systém www.esal.cz

Sportovní kroužky

Cvičení s Krtečkem – Kroužek „Cvičení s Krtečkem“ je společné cvičení pro maminky (nebo tatínky) s dětmi do 4 let. Příjemné dopoledne je plné her, písniček, legrace a také zdravého pohybu.

Florbalový – Florbalový kroužek pro začátečníky i pokročilé.

Florbal pro dospělé – Florbalové setkání mužů po každodenní práci

Horolezecké kroužky – Horolezecké kroužky jsou rozděleny na kroužky pro nejmenší, kteří nemají s lezením žádné zkušenosti, pro zkušenější a v neposlední řadě také pro zkušené lezce.

Sportovní hry – Kroužek, na kterém si mají děti možnost vyzkoušet různé druhy míčových her a různé druhy sportů

Stolní tenis – Kroužek je určen pro začátečníky, mírně pokročilé, ale i pro zkušené hráče.

 

Keramické a výtvarné kroužky

Barevné tvoření – Děti se na kroužku seznámí se spoustou výtvarných technik. Kroužek je otevřen také jako předškolní příprava dětí, které mají nastoupit do školy v září 2022.

Handmade aneb ruční výroba – Kroužek pro všechny, kteří rádi tvoří a šetří přírodu. Přijďte si vyrobit domácí mýdla, svíčky, náramky, květináče, vázy, trička, látkové tašky, přírodní voňavé pytlíčky, domácí kosmetika a spoustu dalšího. Materiál je již zahrnut v ceně a vyrobené výrobky si účastníci odnesou domů.

Keramika – Tento kroužek je určen pro děti, které se chtějí seznámit s jedním z nejhezčích materiálů pro rukodělnou práci, s keramickou hlínou. Kroužky jsou rozděleny podle věku a zkušeností dětí.

Hudební kroužky

Kytara – Kroužek je rozdělen na začátečníky, navazující a na pokročilé. Přijďte se naučit základy hraní na kytaru a zdokonalte se tak, že zvládnete různé herní techniky, vybrnkávání, barre akordy nebo i hru trsátkem.

Zobcová flétna – Tento kroužek je určen účastníkům, kteří chtějí získat základní dovednosti potřebné pro hru na zobcovou flétnu.

 

Ostatní kroužky

Angličtina s Hankou – Angličtina pro děti, které s angličtinou teprve začínají.

Časopis Kroužek – Na kroužku si děti vyzkouší vytvořit střediskový časopis, který si bude moci kdokoliv přečíst.  Možnost stát se reportérem, fotografem, redaktorem nebo rovnou šéfredaktorem. Každý si v časopise najde to své pravé místo.

Dřevomodelářský kroužek – Účastníci kroužku rozvinou zručnost, učí se samostatnosti a práci se dřevem. Tento kroužek je výborný zvláště pro domácí kutily. Kroužek určen pro začátečníky, ale i pro zkušené.

Geocaching – Tento kroužek je určený pro účastníky, kteří mají rádi turistiku, přírodu a dobrodružství. Budeme hledat ukryté poklady (tzv. cache), které ukrývají ostatní hráči této hry po celém světě.

Focus – zaostřeno na dobro – Zájmový kroužek, kde věk nehraje roli – postačí pouze chuť objevovat a poznávat svět skrze optiku. Děti se seznámí se základy fotografie, kompozice, optických klamů, triků a úpravou fotografie.

Informatika – Kroužek, kde se děti naučí naprogramovat vlastní hru a využijí tak smysluplně své počítačové dovednosti. Na kroužku se budeme věnovat i bezpečnosti na internetu.

Montík – Kroužek pro rodiče s dětmi od 1,5 roku s prvky Montessori.

Příroda nás baví – Kroužek pro všechny, kteří milují přírodu. Kroužek zaměřený na poznávání fauny a flory. Děti si na kroužku vyzkouší péči o zvířata v útulku, kde budeme společně venčit pejsky a poznávat jiná zvířata, která se v útulku nachází.

Škola v Bradavicích – Kroužek pro milovníky Harryho Pottera. Na kroužku nebude chybět Famfrpál, který si společně zahrajeme, zažijeme spoustu únikových her, deskové hry a spoustu dalšího, co se týká Harryho Pottera.

Veselá vařečka – Kroužek je určen pro malé i velké milovníky dobrého jídla. Účastníci se naučí připravovat jednoduché i složitější kulinářské pokrmy.