Mezinárodní den Romů představil tradiční romská jídla

Salesianske_stredisko_mladeze_Meyinarodni den romu_019V sobotu 9. dubna 2016 se i přes značnou nepřízeň počasí konala tradiční zahradní slavnost k Mezinárodnímu dni Romů.

Na programu dne bylo několik vystoupení právě se rodících hudebních skupin, které svůj program pilně nacvičovaly již drahnou dobu dopředu, a jejich úsilí se rozhodně vyplatilo. Jejich melodie nás provázely celé odpoledne. Vystoupila také taneční skupina BLACK KINGS z Oratoře a zatančily nám i holky z Klubíku Městské Charity. Klubík nám mimo jiné předvedl i své divadelní schopnosti v podobě dvou vystoupení s názvy „Draka bolí zub“ a „Deset malých černoušků“.

Celé odpoledne byla možnost ochutnat tradiční romská jídla, která nám uvařily maminky účastníků našich programů, za což jim patří velké poděkování. Mimo tradiční jídla si každý mohl upéci špekáček na ohni a popovídat s přáteli a známými. Během celého programu si mohli malí i velcí návštěvníci vyzkoušet nejrůznější tvořivé i sportovní aktivity. Samozřejmě nechyběl ani dětský koutek pro nejmenší.

V kostele již podruhé proběhla také výstava obrazů. Tentokrát to byly vyšívané obrazy od paní Markéty Šestákové, která nám je na celý program zapůjčila a také jí patří velký dík za krásný zážitek. Na závěr celého dne proběhlo požehnání v kostele.

I přes to, že nám počasí nepřálo, se letošní oslava Mezinárodního dne Romů nad očekávání podařila a my už se těšíme na společné setkání příští rok.

Autor: Nikol Šrainerová


Tento projekt je spolufinancován Krajským úřadem Jihočeského kraje.

jihocesky-kraj-barevne12