Makrely 2009

Pstruzi? Ne! Podoustve? To taky zní divně. Oukleje?? Hm…Jo už to mám! Makrely. Proč? Kdo ví, ale to je stejně přece fuk. Hlavní je, že Makrely byly a že byly fajn.

Tradiční akce letos proběhla na netradičním místě – v klášteře Nové Hrady. Důvod přesunu místa konání je zaradovánísehodný. Na Kvildu by se všichni animátoři, vedoucí, kuchaři a hlavasové nevešli. Završit chaloupkovské dílo pro rok 2009 přijelo přes 50 lidí. Milovníci diskuzí, vyměňování zkušeností, hodnocení popř. slov koordinátora si určitě přišli na své.

Abychom si ale celý víkend nepřipadali jako ve škole, pořád sedět a poslouchat, vyběhli jsme ven, postavili pár kilometrů silnic, něco málo vesnic a měst. V sobotu při volném večeru by se zajisté nenudil ani Jaroslav Ježek či jiný slavný hudebník. Hrálo se (na velice vysoké úrovni např. na křídlo, jembe, kytary), zpívalo, mastili se karty, macháček, řešili životně důležitá témata….Prostě všehochuť. Někteří byli tak unaveni, že museli posléze jezdit do vyšších pater výtahem.

Na závěr, si myslím, patří dík všem co přijeli, ambiciózním stavitelům, schopným hudebníkům a v neposlední řadě milým hostitelům :-)

Leona Veselá