Lednové florbalové dvojzápasy našich starších žáků

Je tu nový rok a s ním druhá polovina florbalové ligové sezóny. První dvojzápas se odehrál v Kaplici. Jako první nás čekal tým, kterému patří v tabulce první místo a tím jsou FBC Štíři ČB.  Po prvním zápase, který jsme s nimi sehráli ve značném oslabení v listopadu 2009 s výsledkem 1:14, bylo nutné si napravit reputaci. Už od začátku první třetiny bylo patrné, že hra bude vyrovnaná, což soupeři nečekali. První branku sice ve čtvrté minutě vstřelil soupeř, ale odezva na sebe nedala dlouho čekat. Tři minuty po této brance dal vyrovnávací gól Lukáš Forman. Celou třetinu se stále střídavě útočilo na obou stranách, soupeř však měl více štěstí a první třetina skončila se skóre 1:3. V druhé třetině dynamická hra pokračovala. V této třetině se v našem týmu střelecky prosadili po jedné brance Lukáš Forman a Jakub Tibitanzl, s jednou brankou a dvěmi asistencemi Tomáš Douda . Po druhé třetině byl výsledek 4:8. Zdálo by se, že je jasné, jak utkání dopadne, ale nebylo tomu tak. Hráči se stále zmohli na odpor a během šesti vteřin soupeři vstřelili dvě branky, pár minut nato další a z vhazování po této brance nastřelil Martin Wolgemuth horní tyčku branky (břevno). Soupeř ale též přidal dvě branky a konečný stav byl 7:10. Střelci posledních branek byli kapitán Jakub Konrád, David Muler  a Jan Pečenka  za asistence Jakuba Konráda. Kluci předvedli výborný zápas a ukázali, že se jejich forma zlepšuje.

Po tomto těžkém zápase nás čekal ještě jeden a to s Dačicemi. Utkání začalo velice vlažně a unaveně. První třetina vypadala nadějně, skončila s výsledkem 1:2. Branku vstřelil Jakub Tibitanzl. Ve druhé třetině se už ovšem projevila únava z prvního zápasu a kupodivu i nervozita. Stav po druhé třetině byl 2:7. Střelcem branky byl Martin Wolgemuth s asistencí Tomáše Doudy. Ve třetí třetině už se jen dohrávalo. Střelec jediné branky byl Jaroslav Zámiš. Konečný stav tak byl 3:12. Ačkoli z těchto zápasů nebyly body, přesto si kluci zaslouží pochvalu.

Druhý dvojzápas nás čekal ve Vodňanech. V prvním zápase jsme se utkali s FBC Štíři ČB. Byl to velice vyrovnaný zápas a skoro se dalo říci, že jeden z nejlepších, které kluci sehráli. Vítězství bylo nadosah. Ovšem ve třetí třetině tři chyby v obraně a dychtivost po vítězství způsobily porážku 3:4. Náš brankář Pepa Hájovský podal skvělý výkon.

Do druhého zápasu šli hráči podrážděni z výkonu z prvního zápasu. Tým FBC Tábor po první třetině, která skončila s výsledkem 5:1, předpokládal snadný zápas. Ovšem kluci se vzchopili a ve druhé třetině nastříleli tři branky. Výsledek druhé třetiny byl 3:3. Ve třetí třetině už naši hráči nepustili soupeře k žádné šanci a snížili výsledek na 6:8. Podali výborný výkon. Akorát byla škoda, že tak nehráli od začátku.  V únoru nás čeká Velešín a Kaplice.

Autor: Jaroslav Buchtelík