Komedie STAN

Mediální kroužek, který byl v letošním školním roce žhavou novinkou v nabídce zájmových kroužků, má za sebou první rok působení. Možná Vás napadá otázka: „Jaká byla náplň tohoto kroužku a co se dětem v kroužku podařilo?“.

Děti se během roku seznamovaly se základy fotografování a ovládání videokamery. Nechyběly základy na PC v programech PowerPoint, Imaginate, Edius Neo a další. Děti si mohly vyfotografovat vlastní vánoční přání a darovat jej svým blízkým, natočit si svoji první reportáž do NOEVIN a mnoho dalších věcí. Kompozici fotografie jsme se učili jak v provizorním „ateliéru“, kterým bylo celé Středisko, tak i venku v přírodě. Jistou odměnou pro všechny členy kroužku byla naše návštěva v TV NOE v Ostravě, zde se mohli účastníci seznámit s profesionální televizní a studiovou tvorbou. Závěrečnou prací bylo natočení němé grotesky pod názvem STAN, která měla premiéru při závěrečném ukončení školního roku na zahradě Střediska. Samotná výroba tohoto snímku byla velmi náročná, děti si samy připravily námět, scénář, rekvizity a s velkou dávkou odvahy si jeden z účastníků stoupl i za kameru, kde vydržel po celou dobu natáčení. Po natáčecích dnech přišly náročné a dlouhé chvíle prosezené u digitální PC střižny, kde se materiál střihal a kompletoval.

Pokud se i Vy budete chtít podívat na práci našich „malých“ umělců, zde přinášíme ukázku jejich práce. Věříme, že i v následujícím školním roce budeme se stávajícími účastníky pokračovat v tvorbě a s novými účastníky rozběhneme nový cyklus Mediálního kroužku.

Celkovou nabídku všech kroužků na školní rok 2009/2010, můžete zhlédnout zde.

[download id=“22″]