Florbalové soustředění na Kvildě

Vstříc přípravě na sezónu jsme vyrazili v  pátek dopoledne na Kvildu. Někteří jeli autem, jiní autobusem. Část výpravy, která jela autobusem, měla to štěstí, že si fyzičku procvičila již v běhu od Střediska na nádraží díky dopravní zácpě. Vše ale nakonec stihli a jelo se.

Po příjezdu na Kvildu se všichni ubytovali, seznámili s programem a pravidly. Tým vedený Eliškou, který měl na starosti volný program, pro nás připravil úvodní seznamovací hry a poté byl náročný den zakončen večerkou. Celotýdenní program byl pestrý. Každé ráno probíhalo cvičení fyzičky a techniky florbalu na hřišti. Odpolední program byl vyplněn jízdou na kole, během na prameny Vltavy, programem, který připravil Eliščin tým a bazénem ve Vimperku. Večerní program byl herní nebo filmový.

O naše žaludky se skvěle postarali naše kuchařky Maruška a Šárka.  Nikomu se ze soustředění nechtělo, což je známkou, že se jim líbilo. Pevně věřím, že to, co prožili, se projeví nejen v nastávající sezóně, ale i v jejich životech. Myslím, že za ten týden, který spolu účastníci prožili, se poznali více, a že si i v některých situacích sáhli na dno svých sil, což jim může pomoci překonávat různé překážky v běžném životě.

Jaroslav Buchtelík