Jaká byla lyžařská chaloupka?

Ani v chaloupkových kruzích není o milovníky zimních radovánek nouze. A protože si svoje nadšení nenechávají sami pro sebe, ale šíří ho všude kolem, bylo o víkendu před jarními prázdninami na Kvildě opravdu živo. Tou dobou tu totiž probíhala historicky první lyžařská chaloupka, jejíž osazenstvo čítalo zhruba 20 dětí, 7 vedoucí a 3 kuchaře.

Hned jak jsme se v pátek odpoledne ubytovali a trochu seznámili, vyrazili jsme na večerní pytlování. V rozličných hromadných i sólových kreacích jsme si dosyta užili rychlé jízdy a napínavého závodění.

Sobotní den už patřil lyžím a snowboardům. Většina z nás se hned ráno vydala na zadovskou sjezdovku a po počátečním rozježdění zakrátko vesele brázdila místní svahy. Odpoledne se k nám přidali i další lyžaři, kteří ráno začínali na Kvildě. Příjemně unavení jsme se k večeru vrátili zpátky do tepla, kde jsme pak společně slavili mši svatou, hráli hry a došlo i na pytlování. Rekordem večera se stal úspěšný pokus vyjmenovat jména všech účastníků za čas kratší než 5 sekund, který byl po zásluze odměněn.

V neděli jsme všichni zůstali na Kvildě, jelikož na sportovní vyžití zbývalo už jen dopoledne. Tentokrát se na nás dokonce usmálo sluníčko, a tak jsme nelenili a jezdili o sto šest. Vyzkoušeli jsme dokonce některé speciální styly či hůlkový slalom.

Za nás všechny si ještě dovolím poděkovat šikovným kuchařům. A co si přát napřesrok? Snad abychom vyrazili i do běžkařských stop :-)

Maky