Houslista 21. století Pavel Šporcl zahraje na podporu Salesiánů

WEBKaždoročně Salesiánské středisko mládeže nabízí podzimní benefiční koncert. Ani letos tomu nebude jinak.

Milí přátelé, zveme vás na netradiční benefiční koncert místního rodáka houslového virtuose Pavla Šporcla!

Pavel Šporcl je jedním z nejžádanějších českých umělců. Díky svému umění, výrazné osobnosti i nekonvenčnímu vystupování slaví úspěchy na nejvýznamnějších pódiích, u posluchačů všech generací. 

Pavel Šporcl je nositelem významných ocenění, koncertuje po celém světě. Ve své dosavadní kariéře spolupracoval s mnoha významnými orchestry (Česká filharmonie, Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra, National Orchestra de France, Liverpoolská královská filharmonie, Orchestre de Paris, Kyoto Symphony Orchestra, New World Symphony Orchestra, Slovinská filharmonie, Suisse de Romande, Sinfonia Varsovia, Litevský národní symfonický orchestr, Slovenská filharmonie, Staatkapelle Weimar, Maďarský rozhlasový orchestr, Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK, Pražská komorní filharmonie, RTE National Symphony Orchestra Dublin), pod taktovkou renomovaných dirigentů (V. Ashkenazy, L. Pešek, J. Bělohlávek, V. Fedosejev, Y. P. Tortelier, A. Nelsons, R. Minczuk, J. Kout, J. J. Kantorow,S. Baudo, C. Davis, P. Altrichter) Vystupoval s neméně slavnými umělci. (J. Suk, S. Mintz, N. Lugansky, J. Bárta, S. Margita, E. Urbanová).

Koncertoval v nejrůznějších koutech světa, na pódiích proslulých koncertních síní včetně Suntory Hall v Tokiu, Alte Oper ve Frankfurtu, Walt Disney Hall v Los Angeles či Čajkovského sálu v Moskvě. V únoru 2016 s velkým úspěchem debutoval v legendární Carnegie Hall v New Yorku.

Koncerty Pavla Šporcla ve svých programech uvádějí prestižní hudební festivaly (Salzburger Festspiele, Pražské jaro, Schleswig-Holstein, Smetanova Litomyšl, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, Brucknerfest, Rheingau Music, Festspiele Europaische Wochen Passau, Colmar Music Festival, La Folle Journée Nantes, Moravský podzim, Janáčkův máj a další).

Dosud prodal přes dvě stě tisíc alb. Všechna byla oceněna Zlatou či Platinovou deskou za prodej.

Pavel Šporcl zahraje na podporu Salesiánského střediska mládeže 18. září 2017 v 19 hod. v kostele sv. Vojtěcha (Emy Destinové 1, České Budějovice).

Výtěžek z benefičního koncertu bude vložen na účet veřejné sbírky. Předmětem veřejné sbírky je nákup mikrobusu na zajištění akcí pro děti a mládež. V současné době chybí na zakoupení nového auta cca 50.000,- věříme, že s vaší pomocí jej brzy získáme!


Vstupenky zakoupíte v předprodeji: od 1. 7. 2017 exkluzivně v Karmelitánském knihkupectví, NOVĚ:  Na Sadech 19, České Budějovice (vedle Besedy)

Cena vstupného:

  • 300,- Kč (plné vstupné)
  • 200,- Kč (zlevněné vstupné – pouze pro studenty, po předložení průkazu ISIC)
  • 150,-  Kč ( zlevněné vstupné – pouze pro dětí do 12 let)

Vstup zdarma mají pouze děti do 6 let, které budou sedět svým rodičům na klíně.

Průběžné info můžete sledovat na našem facebookovém profilu.

 

 


sporcl_web