Fotbalový turnaj Sv. Jana Boska

Dne 7. 5. 2011 se uskutečnil již 15. ročník fotbalového turnaje Sv. Jana Boska. Stejně jako v loňském roce se i letos odehrál na fotbalovém hřišti TJ Meteor v Českých Budějovicích. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 družstev (3 v kategorii mladší žáci a 4 v kategorii starší žáci). Družstva byla složena z klientů nízkoprahových zařízení pro děti a mládež z celého Jihočeského kraje.

V kategorii mladších žáků vyhrálo Kocero (Č. Krumlov), na druhém místě se umístili Terne čhave (SaSM – DDM ČB) a třetí místo obsadilo Jiloro – Srdíčko (Městská charita ČB). Kategorii starších žáků vyhrál tým AC Benga (SaSM – DDM ČB), na druhém místě se umístil tým V. I. P. (Městská charita ČB), třetí místo obsadil tým FBC Čtyrák a na čtvrtém místě skončil tým Bongo (Týn nad Vltavou).

Dále byly ještě vyhlášeny ceny pro nejlepší brankáře. V kategorii mladších žáků získal tuto cenu brankář týmu Kocero, v kategorii starších žáků pak brankář týmu AC Benga. V této kategorii se vyhlašovala i cena pro nejlepšího hráče. Tu si odnesl útočník týmu V. I. P.

Celý turnaj proběh v rámci pravidel fair play.

Autor: Lenka Kolářová

„Tento Projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice“