Bambiriáda 2012 a prezentace Střediska

Od pátku 25. do neděle 27. června 2012 se Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže České Budějovice zapojilo jako již každoročně do akce Bambiriáda. Tato akce je zaměřená na představení různých volnočasových aktivit a sdružení, která pracují s dětmi a mládeží právě dětem, mládeži, jejich rodičům a veřejnosti. Pátek byl určený především návštěvám škol, sobota a neděle patřila dětem a jejich rodičům. Kromě sdružení, která se zde prezentovala, probíhal na pódiu bohatý doprovodný program (hudební, taneční, divadelní, soutěžní…).

Již tradičně se těchto tří dnů na Bambiriádě zúčastnili zástupci z klubu Oráč („klubáci“ a vedoucí), kteří si pro mladé návštěvníky připravili řadu zajímavých disciplín (opičí dráhu, kroket, petanque, stolní fotbálek a další). Klub Oráč  na Sokolském ostrově, kde se akce konala, zůstával celý víkend. Večery, po odchodu návštěvníků, patřily zaslouženému odpočinku, hrám, projížďce na kánoích, volejbalu, hře na kytaru atd., noci tito nadšenci přečkali ve společném stanu.

Kromě klubu Oráč se na Bambiriádě prezentovala i kapela Gipsy reflexRomského klubu, která sehrála výborné vystoupení, pracovníci Střediska s prezentačním stánkem a informacemi o aktivitách na Středisku a zástupkyně filmařského kroužku spolu s vedoucím kroužku natočili střípky z dění na Bambiriádě a několik rozhovorů.

Tentokrát nám na akci vyšlo i krásné počasí a za celý víkend prošlo Bambiriádou 5 629 návštěvníků. Akce se vydařila a těšíme se zase za rok.

Autor: Radka Rybáková