Zájmové kroužky o prázdninách? Ano, opět ve znamení výletů.

Salesianske_stredisko_mladeze_primestak_118V letošním roce jsme nabídli již čtvrtý „kroužkový“ ročník salesiánského příměstského tábora. Z řad dětí navštěvujících Zájmové kroužky Salesiánského střediska jsme přijali 17 dětí ve věku 4 – 11 let. Na starost si tuto „smečku“ vzaly 2 zaměstnankyně a 1 dobrovolnice Salesiánského střediska.

Týden od 10. do 13. 7. 2017 jsme prožili ve znamení výletů. Cestovali jsme autobusem na Hlubokou nad Vltavou, kde jsme prožili první (horký) den v Zoologické zahradě. Druhý den se děti vyřádily v oblíbeném hřišti Panda funpark. Opět autobusem jsme se třetí den vypravili do Třeboně, nádherného lázeňského městečka. Podnikli jsme Cestu kolem Světa za 50 minut a po naučné stezce jsme dorazili k pohádkovému rybníčku; ani letní deštík nás nevylekal. Únava byla veliká a tak někteří turisté cestu domů prospali :-) Poslední den jsme se zpotili v Hřišti Bezbot a po dobrém obědě si hráli na salesiánské zahradě. Čtyři dni utekly jako voda a tak jsme se museli rozloučit a rodičům vrátit jejich ratolesti – vydováděné, unavené a spokojené.

Tedy děkujeme rodičům, že nám půjčili své děti – jedině proto teď máme spoustu společných prázdninových zážitků. Byla to skvělá parta dětí, které dokonce už vymýšlely, co bychom mohli zařadit do programu příště. A tak se máme za rok zase na co těšit!

Autor: Kamila Urbanová