Vyrazili jsme do Techmanie

V sobotu 20. 11. 2021 se za dodržení všech vládních nařízení vydal plný autobus dětí a vedoucích do Techmanie v Plzni. Autobus se naplnil dětmi z kroužků, Otevřených klubů, farnosti a ZUŠ a naplnily jej děti, které se zúčastnily soutěže k 30letému výročí salesiánů v Českých Budějovicích. Náhradní místa byla obsazena dětmi ze střediska, které byly za svůj příspěvek do soutěže vybrány, a mohly tedy jet za odměnu. Děti vybírali vedoucí programů, které děti navštěvují. Během cesty autobusem jsme si zazpívali spoustu písniček a zahráli si cestovní hru Bingo!
V Techmanii jsme mohli vidět nejen obrovský prostor Techmanie a její interaktivní expozice, ale také 3D planetárium, kde jsme měli možnost shlédnout 2 filmy, které nesly název „Země, měsíc a slunce“ a „Velké sny aneb inženýři zlepšují náš svět!“
Dále jsme viděli vědeckou show s tekutým dusíkem nebo také Van de Graffův generátor, ze kterého dětem stály vlasy na hlavě. Našemu celodennímu výletu nechyběl ani skvělý oběd a spousta veselých zážitků. Děti si výlet v Techmanii moc užily, poznaly nové kamarády a hlavně se dozvěděly spoustu zajímavých a nových informací. Výlet si moc užili i vedoucí a dobrovolníci a už teď se moc těšíme na další společný výlet.

Tereza Kapcová