Voda Oráč 2012 (30. 6. – 3. 7. 2012)

Hned první  sobotu po vysvědčení jsme s klubem Oráč se společně sešli  u Střediska, naskládali jsme věci do konví a vyrazili do Vyššího Brodu, kde naše plavba po Vltavě začínala. Cesta vlakem byla poněkud úmorná, protože bylo šílené horko, ale hned po příjezdu jsme skočili do vody a zchladili se v krásně studené vodě. Poté jsme se nalodili, řekli si něco málo k bezpečnosti a technice a vypluli do našeho prvního kempu (U Veverek).  Čekaly nás hned dva jezy, které jsme bez větší újmy přežili v suchu, až na naší pánskou flotilu, která se koupala opravdu často :). Při vaření naší první večeře přišel hned první incident, při kterém se holkám podařilo svrhnout hrnec plný už skoro hotového guláše, na který jsme se všichni tolik těšili. Tak jsme si museli vystačit s chleby, sýry, salámy apod. Večer jsme si ještě společně sedli ke stolu, popovídali o našich očekáváních a spokojenostech za první den, zahráli si hru při které jsme se o sobě dozvěděli zajímavé věci a postupně jsme chodili spát.

První noc byla klidná, ani nepršelo, tak jsme mohli druhý den plně odpočatí vyrazit vstříc dalším jezům a  vodě samotné.  Plánované nákupy zásob na další dny se bohužel neuskutečnily, protože byla neděle a jediný obchod v Rožmberku byl zavřený. Vyčerpaní jsme konečně dojeli do dalšího kempu v Novém Spolí, který nás přivítal obrovským slejvákem a bouřkou, ve které jsme museli postavit stany. I přes bojové podmínky se vše zdařilo a po fotbalovém finále jsme se odebrali znovu na kutě.

Další den nás čekalo nejvíce jezů, protože jsme projížděli Českým Krumlovem, tentokrát i naši pánové byli úspěšní a po večerním náletu ovádů, jsme dopluli do našeho posledního kempu u Dívčího kamene. Naštěstí to byla noc poslední, protože naše věci už byly povětšinou mokré, včetně některých spacáků a stanů. Poslední den jsme nedojeli až do Budějovic, jak to bylo v plánu, ale museli jsme naši plavbu ukončit už v Boršově nad Vltavou, protože nás přepadla bouřka. V kempu jsme se najedli, naložili věci a postupně všichni odjeli zpátky domů. Vodu jsme si všichni moc užili a těšíme se na příští rok až pojedeme znovu.

Autor: Jana Samcová a Jakub Grulich, „účastníci zájezdu“

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN STATUTÁRNÍM MĚSTEM ČESKÉ BUDĚJOVICE