Na Tampíru pracuje kdokoliv

I v letošním školním roce jsme pokračovali na Tampíru v Hranicích u Nových Hradů s brigádami. Tampír je objekt, který Salesiánům za symbolickou cenu odkázal P. Tampír asi před 15 ti lety. Tento objekt s malebným okolím se využívá především na letní chaloupky a během roku na různé akce jak pro Středisko (Salesiánsko středisko mládeže – dům dětí a mládeže České Budějovice), farnost nebo vysokoškoláky. Salesiáni tento objekt pronajali Středisku a Salesiáni spolupracovníci se rozhodli, že si vezmou patronát nad opravami tohoto už velmi starého objektu. Každý měsíc se organizují sobotní brigády. Na tyto akce jezdí především lidé z farnosti a Salesiáni spolupracovníci, dále vysokoškoláci, salesiáni a zaměstnanci Střediska. Podle ročního období se nás schází od 15ti do 30ti lidí.

Za tento školní rok se podařilo zkultivovat okolí budovy, vystavět novou kůlnu ze starého materiálu fary na Čtyráku, zrekonstruovat 2 místnosti, zabudovat krbová kamna a provádět nikdy nekončící úklidy objektu, zvlášť odstranění železitých nánosů z umyvadel a dalších sanitárních předmětů.

Brigády nejsou jen pracovními akcemi. Často přijíždí rodiny i s dětmi. Pro děti je zde přirozené prostředí k různým aktivitám, starší děti často pomáhají při práci. V poledne společně obědváme – veliký hrnec husté polévky a pak opékáme na ohni co se dá. Celá práce je propojena kafíčky s dovezenými buchtami od maminek. Kdo potřebuje odpočívat lehne si na sluníčko nebo jde do blízkého lesa. Maminky mohou jezdit i s dětmi. Je zde bezpečné a vhodné prostředí i pro ně. Při práci se brzy skamarádíme. Všemi brigádami se nese výborná radostná a vstřícná atmosféra, takže kdo sem jednou přijede často se rád vrací. Někdy spojujeme brigádu s večerní oslavou některého účastníka.

Všem moc děkuji za pomoc a vytváření tak krásného společenství. V příštím školním roce budou brigády pokračovat!

Brigády na Tampíru v Novohradských horách začínají vždy v 7.30 před Salesiánským střediskem mládeže, E. Destinové 1, ČB. Končí v cca 19 hod.

V případě zájmu  se prosím hlaste u ředitele Střediska:

Tomáš Rádl, SDB

E-mail: tomas.radl@sasmcb.cz Tel: 731 600 060

 

Všichni jste vítáni. Tomáš Rádl, salesián