Víkend plný pohádek

Děti (tentokráte samí kluci) a asistenti ze sídliště Máj vyrazili společně 30. 4. – 3. 5. 2009 na prodloužený víkend do Jistebnice. Asistenti společně s vedoucí připravili zábavný program. Ústředním mottem byla pohádka Dlouhý, široký a bystrozraký, kterou si účastníci měli možnost společně prožít. Nechyběly kostýmy, hry venku, stezka odvahy, rozcvičky, stolní hry, procházky, vaření a samozřejmě záchrana princezny z moci zlé čarodějnice.

Od prvního večera, který byl díky neplánované cestě v bouřce dosti zátěžový,  panovala přátelská atmosféra. Většinu pátečního a sobotního programu jsme pak věnovali samotné hře. Seznámili jsme se s královnou a jejím synem, se kterým jsme se společně vydali na cestu za princeznou. Potkali jsme dlouhého, širokého i bystrozrakého a pomohli jim s jejich úkoly. V sídle čarodějnice dostala princova skupina úkol – po tři noci uhlídat princeznu. Bohužel pokaždé usnula a tak ráno nezbývalo než rychle princeznu najít. I tady kluci pomáhali co mohli. Díky nim jsme po třikráte našli začarovanou princeznu. Postupně ji čarodějnice proměnila v jablko, kámen a prsten. Nakonec jsme ji společnými silami osvobodili a vrátili se k paní královně.

Velká oslava pak proběhla u „královského táboráku“. V neděli jsme si kromě balení a úklidu zahráli např. Twister, ale pak už jsme skutečně museli jet zpátky do Českých Budějovic.

autor článku

Mgr. Eliška Pitálková