Velikonoční horolezecký zájezd do Itálie

Letošní Velikonoční Itálie se vydařila opravdu po všech stránkách. Kromě toho, že se nikomu nic nestalo a všichni si odvezli krásné zážitky, vyšlo oproti předchozím rokům tentokrát i počasí.

Vše začalo 3.4.2009, večer v půl sedmé, srazem před Střediskem a nakládáním všech věcí i nás do Fordu. Jelo nás ze střediska 7, takže jsme mohli vzít nějaké věci i našim známým, kteří tam jeli tak trochu společně s námi dvěma čtyřmístnými osobními auty. Kolem sedmé hodiny již vyrážíme směr Dolní Dvořiště, kde jako obvykle stavíme na „expediční“ benzínce, kupujeme dálniční známku, dotankováváme pohonné hmoty a kupujeme něco malého na zub na cestu. Pak již nic nebrání překročit hranice a vydat se směrem dálnice na Linz, Salzburg a Insbruck. Zde odbočujeme z hlavní A1 na dálnici směr Brennero, Bolzano a Trento. Následuje nutná pauza na benzínce, opět jako vždy, před placenou dálnicí na Brenner. Poté již vjedeme do Itálie a z dálnice sjíždíme až na sjezdu Trento-centro, odkud zamíříme směrem na Lago di Garda a město Arco. Až tam ale nedojedeme, protože spíme v naší oblíbené vinici u vesničky Dró. Přijíždíme v příznivém čase půl druhé ranní, tak hurá spát.

Druhý den není úplně podle předpovědi a dokonce nám trochu sprchne, ale jelikož to byl poslední déšť za zájezd, nikomu to nakonec vůbec nevadilo. Prvních pět dní jsme tedy vystřídali několik oblastí kolem Arca (Massone, Nago, Terra Promessa), koupali se v Lago di Garda a nakupovali lezecké a jiné věci v městečku Arco. Šestý den jsme přejeli asi 70 km směrem k městu Verona a tři následující dny strávili v oblasti Ceredo, kam za námi přijeli i další známí z Českých Budějovic a Ostravy, takže jeden večer se nás na parkovišti pod skalami sešlo 24 lidiček. Na poslední den jsme se ještě přesunuli k Trentu do oblasti „La Vela“ (již směrem k domovu). Po ranním „vyšlehání“ holek pomlázkou a dopoledním lezení jsme se kolem jedné vydali na cestu zpět domů.

Příští rok se všichni opět těšíme na jarní Velikonoční chaloupku :o)