Tampíru pomohli jak brigádníci tak návštěvníci plesu

salesianske_stredisko_mladeze_brigada_tampir_048

Salesiánská táborová základna Tampír v Novohradských horách znovu ožívá a nabízí zázemí nejen pro táborníky. Velkou zásluhou na tomto „zmrtvýchvstání“ nese řada pracovitých dobrovolníků, kteří se zde pravidelně schází na brigádách, a to často s celými rodinami. Finančně tuto rekonstrukci podporuje Salesiánské středisko mládeže, Místní komunita salesiánů a nově i návštěvníci Salesiánského plesu.

V minulém roce se organizátoři Salesiánského plesu rozhodli věnovat výtěžek z tomboly na jeden z dobročinných projektů. Samotní návštěvníci plesu měli možnost vybírat hned ze tří projektů, nejvíce ovšem hlasující zaujal projekt „Oprava střechy a vybudování verandy na táborové základně Tampír“.

Přestože se celkové náklady na nové zastřešení verandy se vyšplhaly na necelých 70.000,-  Kč, byla věnovaná částka z tomboly ve výši 18.500 Kč významná.

Před třemi lety bylo nutné vyměnit podlahu ve všech místnostech, postupně se přidávala elektroinstalace, nové postele, natření oken, výmalba …

„Tento rok jsme se pustili do rozšíření verandy. Náklady částečně pokryl výtěžek z tomboly letošního Salesiánského plesu. Nyní máme hotovou dřevěnou konstrukci verandy včetně střešní krytiny, okapů, podlahy, oken a dveří. Do začátku letních prázdnin máme v plánu zhotovit stěny verandy včetně podhledů, zateplení a elektroinstalace,“ říká jeden z hlavních brigádníků Petr Konrád a dodává další výčet práce: „Také nás čeká vydláždění dvorku před verandou z dlažby, kterou jsme dostali darem a vybudování nového dřevníku. Kromě těchto plánovaných prací musíme také udržovat Tampír ve stavu k celoročnímu užívání, tudíž neustále sečeme trávu, čistíme vnitřní i venkovní prostory a provádíme drobné opravy všeho druhu.“

Tuto postupnou rekonstrukci táborové základny Tampír, kam každoročně míří desítky dětí na prázdniny či víkendy, je možné realizovat jen díky obětavosti mnoha brigádníků.

Bonusem na brigádách je krásná krajina měnící se podle ročních období, šťastné děti pobíhající v okolí (někdy i v roli zdatných pomocníků), velký hrnec polévky, radost ze setkání a společné práce a také spousta legrace. Rádi pozorujeme lidi, kteří s odstupem času na Tampír přijedou a s úžasem vnímají velkou proměnu chalupy a jejího okolí, kterou my stálí brigádnici vidíme jen pozvolně,“ láká nové brigádníky Petr Konrád.

Pokud Vás pozvání Petra Konráda do Novohradských hor oslovilo, můžete se připojit hned na první letošní brigádu 12. března, nebo se jen třeba nezávazně přijet podívat. Každý, kdo s dobrou přichází, je na Tampíru vítán.