Ani obleva děti od lyžařského tábora neodradila

 

Salesianske_stredisko_mladeze_lyzarsky_tabor_110

Dojít si do školy pro pololetní vysvědčení plné jedniček a za odměnu rovnou vyrazit na lyže. Příjemná představa, že? Škoda jen, že to tak nefunguje. A nebo?

Ve skutečnosti přesně takto pro některé vypadal čtvrtek 28. ledna (tedy… alespoň co se týče odjezdu na lyže ;-) ).

Jak je to možné? To protože od 28. do 31. ledna již tradičně proběhl na Kvildě zimní lyžařský tábor pořádaný Salesiánským střediskem mládeže v Českých Budějovicích.

Všech 20 nadějných lyžařek, lyžařů, snowboardistů a snowboardistek bylo ubytováno v útulných a přívětivých prostorách bývalé fary na Kvilda, nyní vzdělávacího a školícího střediska (ŠVS Kvilda). Odtud každé ráno vyráželi účastníci na sjezdovku Kobyla v lyžařském areálu Zadov, kde se jim, navzdory mírné nepřízni počasí, dostalo kromě kvalitního lyžování i výuky pokročilejších technik od školených instruktorů. Nikdo nezůstal opomenut, ať již šlo o lyžaře pod vedením lyžařského instruktora Ondry Trojka, Barči Havlové a Jána Lukáče, nebo o „prknaře“, kterým se věnovali instruktor Štěpán Vondrášek a Káťa Rouhová.

Po příjezdu na Kvildu už na znavené sportovce čekala večeře z rukou šéfkuchaře Josefa Válka, který svým uměním předčí i mnohé profesionály, a ani další program rozhodně nezaváněl nudou. Právě naopak – spousta her, aktivit na spolupráci nebo promítání filmu v domácím kině se postaraly o večery plné zábavy a dobré nálady.

Vzhledem k tomu, že se už během těch několika společně prožitých dní povedlo vytvořit bezvadnou partu, bylo loučení na konci akce trochu rozpačité, ale není proč si zoufat, příležitostí vidět kamarády je na akcích Salesiánského střediska plno, a my vás na kterékoli z nich velmi rádi uvidíme!

Na všechny se zase někdy těší tým lyžařského tábora: Ondra, Štěpán, Káťa, Barča, Josef (řečený Kozel) a Janči Lukáč autor článku.

Další nabídku sekce „Letní tábory – chaloupky“ naleznete zde.