Šumava děti z Oratoře opět ohromila

V pátek 15. 3. 2013 jsme  společně s 10 dětmi s Oratoře vyrazili na víkendový pobyt na Kvildu. Akci zajišťovali 2 zaměstnanci a 2 dobrovolníci. Pro děti byl připraven pestrý program. V pátek si po dlouhé cestě autobusem mohli vyzkoušet večerní bobování na svahu, které se všem moc líbilo. Po návratu ze svahu pro ně měli ještě dobrovolnice připraven program (v rámci projektu One) zaměřený na uvědomění si vlastního volného času a jeho náplně. 

V sobotu ráno si šly děti v doprovodu zaměstnanců vyzvednout a vyzkoušet běžky. Poté pro ně měly opět dobrovolnice připravený program v rámci projektu One.  Pracovali ve skupinkách s tématem dětská práva. Po skončení si také zahráli několik společných her (zoo, zvířecí pexeso…). Společně si potom dali oběd, po kterém následovala pauza na odpočinek a příprava na běžky. Většina dětí byla na běžkách poprvé a tak se moc těšily a zároveň i obávaly, zda to zvládnou. Nakonec se všechny děti na běžky postavily, zvládly sjet kopec i ujet 2km trasu. Všechny děti se z výletu vrátily unavené, ale i spokojené a hrdé na to, že dokázaly překonat svůj strach. O večerní program se opět postaraly dobrovolnice, které si připravily pro děti hry. V sobotu večer také proběhla zpětná vazba, kdy děti i vedoucí řekli, co se jim za poslední dva dny nejvíce líbilo i nelíbilo.

Poslední den byl ve znamení velkého úklidu, návštěvy obchodu a hraní her, které se děti během víkendu naučily. Cesta zpět do Českých Budějovic proběhla poklidně a bez problémů. Rodiče si kolem půl 5 vyzvedli své děti na Středisku.

Chtěli bychom poděkovat oběma dobrovolnicím za velkou pomoc při přípravě i při průběhu akce.

 

Autor: Jan Horváth

Tento projekt byl spolufinancován z projektu
ONE – Osobnostní rozvoj znevýhodněných dětí a mladých lidí pro uplatnění na trhu práce