Siloe

V podvečer středy 24. 10. 2012 se neslo Střediskem jemné napětí a očekávání. Ve vzduchu visely otázky: „O čem to bude? Jak to dopadne? Přijde vůbec někdo?“

Tento večer se sešlo několik dobrovolníků, zaměstnanců a salesiánů v salesiánské kapli na setkání pod názvem SILOE. Akce byla pojmenována po jeruzalémském rybníku Siloe, který je v Bibli spojován s uzdravením chromého. Ten byl uzdraven nejen z tělesných neduhů, ale i z těch duševních – do doby, než si ho všiml Ježíš, byl úplně osamocen a svázán svojí prázdnotou.  Dobrovolník má v našem Středisku možnost také „uzdravovat“ děti a mládež, a to zvláště z jejich samoty, kterou někdy prožívají. Často stačí jen udělat prvník krok a natáhnout ruku se slovy „Ahoj, já jsem…“, tehdy už člověk nezůstává sám, ale nachází v dobrovolníkovi svého nového kamaráda, který ho doprovází v programech Střediska.

V salesiánské pedagogice a preventivním systému Dona Boska má své pevné místo i „duchovní stránka“.  Proto jsme se rozhodli tuto duchovní stránku rozvíjet a objevovat, a to nejlépe  společně. Program SILOE  je otevřen pro každého dobrovolníka bez rozdílu víry, vyznání a náboženství. V rámci tohoto programu dochází ke společnému objevování,  sdílení a ochutnávání víry každého z přítomných.

Ke společnému hledání bude účastníkům setkání napomáhát společná bohoslužba, hudba a následná debata nad zvoleným tématem. A protože se program koná vždy ve večerních hodinách, nemůže chybět ani malá večeře.

Pokud jste „naším“ dobrovolníkem a chcete se zúčastnit dalšího setkání SILOE, rezervujte si večer 28. 11. 2012 v 19:30 a přijďte! Tentokrát se budeme zamýšlet nad tématem „Jak nepřejít od křesťanství k fanatismu.“

Staňte se jedním z nás – staňte te se dobrovolníkem! Více o dobrovolnictví zde.