Salesiánský ples se stal místem rekordu

Jubilejní 20. Salesiánský ples, který pořádalo Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže České Budějovice společně se salesiány z farnosti sv. Vojtěcha, se salesiány spolupracovníky a členy vysokoškolského Spolča, je úspěšně za námi.

Ten, kdo zavítal v sobotu 29. 1. 2011 do KD Vltava, jistě nelitoval. Na nové návštěvníky salesiánského plesu i na plesové „štamgasty“ čekalo hned několik „jubilejních“ novinek. Kromě tradiční bohaté tomboly zde byla ke zhlédnutí výstava mapující 20 let salesiánského díla v Českých Budějovicích. Ti, kteří nevyhráli v tombole, mohli zkusit své štěstí při tipovací či taneční soutěži. O kvalitní hudbu k tanci a poslechu se postaraly hned dvě kapely, a sice LAGUNA (Prachatice) a The MASO (Č. Budějovice).

I letos si nenechali zaměstnaci Střediska společně s vysokoškoláky ujít příležitost a pobavit návštěvníky plesu zábavnými scénkami. Největší ohlas publika sklidilo baletní vystoupení na známou píseň „Sladké mámení“. Zaměstnanci nic nenechali náhodě a v programu jubilejního plesu nechyběla ani pomyslná třešnička na dortu. Ovšem nejednalo se o třešničku ani dort, ale o 500 pravých sladkých kremrolí.

Půlnočním odhalením 500 kremrolí byl „odstartován“ nový český rekord. Pod netradičním názvem rekordu „SALESIÁNSKÁ KREMROLE“ se skrýval pokus o maximální počet lidí, kteří v jeden okamžik na jednom místě pojídají kremrole. Kremrole pro tuto akci napekli a věnovali učni ze Střední školy obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola. Na regulérnost rekordu dohlížel pan Aleš Rafaj, komisař z pelhřimovské Agentury Dobrý den.

Těsně po půlnoci rekord padl, a to v celkovém počtu 403 lidí, kteří konzumovali kremrole. Pořadatelé obdrželi certifikát a budou zapsáni do knihy českých rekordů.

Letošní jubilejní ples opravdu stál ZATO! Nezbývá než jen obdivem smeknout před všemi členy salesiánské rodiny – zaměstnanci, salesiány spolupracovníky, vysokoškoláky, farníky a salesiány, kteří se na přípravě a realizaci plesu podíleli. Všem patří naše velké DÍKY!

Velké poděkování patří rovněž všem organizacím, firmám a velkorysým dárcům, kteří finančně či věcně podpořili realizaci jubilejního 20. Salesiánského plesu.

Na reportáž z plesu odvysílanou v Nevinách TV NOE se můžete podívat zde (od 07:50)