Salesiánské středisko na Babiriádě opět nechybělo

Ve dnech 24. – 26. 5. 2013 proběhl v Českých Budějovicích 15. ročník Bambiriády, kterého se zúčastnilo velké množství středisek a organizací pracujících s dětmi a mládeží. Tato akce je tradičně pořádaná za účelem prezentace a částečně i ke Dni dětí.  Jedním ze středisek, které se Bambiriády účastnila, bylo i naše Salesiánské středisko mládeže. 

Zastoupeno zde bylo nízkoprahovým klubem Oráč, do kterého dochází děti a mládež ve věku 13 – 26 let, ohrožené společensky nežádoucími jevy, zejména ze spádové oblasti Čtyři Dvory – sídliště Máj, Vltava a Šumava. Tento klub je spolufinancován Jihočeským krajem z projektu „Klub otevřený informacím“.

Dobrovolně se do prezentace Střediska zapojilo i 10 klientů klubu Oráč, kteří se starali od pátku do neděle o svá stanoviště, která si předem připravili. Zatímco někteří se této akce účastnili poprvé, nechyběli zde již ostřílení „mazáci“. Jedním z cílů, který se podařilo naplnit, bylo naučit klienty pracovat v jednotlivých týmech na stanovištích a zároveň utužit a více stmelit kolektiv mezi pracovníky a klienty. K tomuto naplnění přispěl jistě fakt, že se na akci přespávalo ve vojenském stanu a v neposlední řadě i sobotní Bambiriádní turnaj ve volejbale, kde jsme se zapojili jako jeden velký tým zaměstnanců a klientů.

Klienti si tuto náročnou a únavnou akci velice a s chutí užili. Nejenže se poctivě starali o svá stanoviště, kde se učili komunikovat a přistupovat k dětem a mládeži, ale v průběhu celé akce si mohli obejít a vyzkoušet i nejrůznější stanoviště jiných organizací a navázat s nimi nové kontakty.

Není divu, že se letošní Bambiriáda zařadila mezi další povedené akce. Jak v závěru akce podotkli klienti klubu Oráč: „Pokud budeme moct, rádi se příští rok přihlásíme znovu. Tuto akci si nemůžeme nechat ujít.“