Salesiáni oslavili 20 let ve Čtyrech Dvorech

Salesiáni Dona Boska působí v českobudějovické městské části Čtyři Dvory již 20 let. Jejich práce je znát nejen v této lokalitě, kde působí, ale salesiány a jejich dobrovolníky a zaměstnance můžete potkat také na sídlišti Máj, Šumava a Vltava. Salesiáni nabízejí dětem a mládeži celoročně bohatý a pestrý program nejen v Salesiánské středisku mládeže, ale rodinám, seniorům a všem věřícím v rámci farnosti sv. Vojtěcha a v podobě vysokoškolského společenství i vysokoškolákům z místní Jihočeské univerzity.

O víkendu 15. – 17.10.2010 nabídli Salesiáni široké věřejnosti možnost společně s nimi oslavit jejich 20-tileté jubileum. Díky mnoha dobrovolníkům a spolupracovníkům tak mělo více jak tisíc lidí možnost zažít krásný, i když ne vždy slunečný víkend.

Slavnosti pod názvem „SOUSEDÉ OD VĚŽE“ byly zahájeny v pátek 15. 17. ve 20 hod. vyzváněním zvonů z věže sv. Vojtěcha.  Poté již byl pro návštěvníky připraven 4 hodinový pestrý kombinovaný program „Noc u sv. Vojtěcha“. Kromě příjemné rytmické hudby, varhanního koncertu, komentované prohlídky kostela a výstavy 20 let působení ve Čtyrech Dvorech mělo několik desítek návštěvníků jedinečnou příležitost vystoupat po schodech ke zvonům kostela a zhlédnout tak České Budějovice z ptačí perspektivy.

Sobotní dopolední a odpolední program „DVEŘE DOKOŘÁN“ byl určen převážně dětem a  rodičům. Cestu na tento program si našlo bezmála 200 dětí a 400 dospělých. A že toho nelitovali, neboť den byl plný různorodých atrakcí, posuďte sami: V divadelním šapitó čekalo na malé i velké diváky divadelní představení „Budulínek“ divadla LUK, divadélko MÁMA A TÁTA zahrálo představení „Cirkusajdo“, pro tvořivé ruce byly v indiánském městečku v teepee připraveny keramická a výtvarná dílna, každou hodinu se soutěžilo o ceny, k poslechu hrály skupiny The MASO a Bombus terestris, milovníci koní se mohli projet na koni a ponících, pro hladové a žíznivé zde bylo připraveno bohaté občerstvení, a kdo si chtěl jen tak zaskákat, měl možnost v nafukovacím hradu nebo se vyšplhat do oblak nafukovací horolezecké stěny.

Sobotní den vyvrcholil večerním „GALAKONCERTEM DÍKŮ“.  Díky skupinám Alreens, Cantus firmus a několika sborům pod vedením excelentního dirigenta Zdeňka Zavičáka získaly oslavy příjemné vyvrcholení. Koncert se těšil velkému zájmu veřejnosti a chrám sv. Vojtěcha se zaplnil do posledního místečka. K lepšímu prožití koncertu jistě přispělo i umění mladých kameramanů z Filmařského kroužku (SaSM – DDM ČB), kteří přenášeli průběh koncertu na plazmové televize, tak že i ti nejvzdálenější návštěvníci měli vizuální kontakt se zpěváky.

Třešničkou na pomyslném jubilejním 20-tiletém dortu byla nedělní „DĚKOVNÁ BOHOSLUŽBA“, kterou celebroval pomocný biskup pražský Mons. Karel Herbst, SDB. Po skončení bohoslužby byl pro všechny připraven slavnostní raut, který symbolicky uzavřel oslavy 20 let působení salesiánů ve Čtyrech Dvorech – Českých Budějovicích.

Velký dík patří všem dobrovolníkům, spolupracovníkům, dárcům, sponzorům a státním i soukromým organizacím, kteří a které se jakýmkoli způsobem podíleli na přípravách slavností a působení Salesiánů Dona Boska v Českých Budějovicích. Budeme rádi, když nám i nadále zachováte svoji přízeň a budete se tak spolupodílet na dobrém díle.

Již brzy se můžete těšit na originální DVD z oslav „SOUSEDÉ OD VĚŽE“ a „GALAKONCERT DÍKŮ“, které se v současné době připravuje.

Ochutnávka atmosféry oslav 20 let, naleznete zde (reportáž TV NOE).


Oslavy „SOUSEDÉ OD VĚŽE“ se konaly za podpory:


Fotogalerie z oslav:

Páteční přípravy

Otevřít fotogalerii »

(55 fotek)


Sobotní programy

Otevřít fotogalerii »

(83 fotek)


Nedělní bohoslužba

Otevřít fotogalerii »

(49 fotek)