Pro soutěžíci bylo připraveno 30 horolezeckých cest

Vše začalo, tento rok, již v samém začátku týdne. V pondělí jsme učinili inovaci, kterou naše stěna dlouhá léta nezažila. Na prostřední stěnu jsme namontovali boky, které zvětšily celkovou plochu naší stěny, ale hlavně zpestřily lezení na ní a poprvé umožnily vystavění čtyř finálových cest pro každou kategorii.  Salesianske stredisko mladeze_Horozavody 005

Další přípravy začaly středečním večerem, kdy jsme již tradičně sundali a roztřídili všechny chyty, umyli jsme stěnu a sklopili ji do závodních parametrů. Všechny desky byly navíc sešroubovány k sobě a tedy zpevněny, čímž bylo zamezeno kývání stěn při závodech, na což si mnoho závodníků každý rok ztěžovalo. Od čtvrtečního rána do pátečních nočních hodin jsme pak stavěli všechny závodní cesty, kterých bylo nakonec 30, tak aby si opravdu každý závodník zalezl naplno.

Samotný závod začal prezencí kategorie Z již v osm hodin v sobotu ráno. Díky Salesiánskému středisku mládeže z Prahy bylo v této kategorii 11 dětí do 13 let. Kvalifikaci přelezli během hodiny a čekala na ně čtveřice připravených finálových cest. S finále si nejlépe poradil Kristián Šmíd, který vyhrál i semifinále, takže se žádné překvapení nekonalo. Všechny děti si však pochvalovaly i semifinále, jehož obtížnost jsme nastavili lehčí, než v předchozích letech, takže si všichni dobře zalezli. Odpolední kvalifikace všech ostatních kategorií začala ihned po nutné přestavbě stěny, lehce před jednou hodinou. Zde změřilo síly 12 závodníků a závodnic v kategoriích: „Bábovky“ (holky od 14 let výše) a „Pokročilí 2“ (borci od 19 let výše). „Pokročilí 1“ (kluci 14 – 18let) letos nedorazili ani jeden a naplnilo se naše očekávání: téměř letní počasí odradilo dost závodníků, kteří vyrazili raději někam ven. V semifinále již tradičně vyhráli: Tereza Pavelcová a za kluky Lukáš Hammerschmied, kteří si vítězství nenechali ujít ani ve finále.

Všem závodníkům i účastníkům-divákům moc děkuji za účast a perfektní závodní, letos trochu rodinnou, atmosféru, která panovala v tělocvičně během závodů. Rovněž děkuji Peťovi a Lucce za pomoc po celou dobu závodů, od příprav k realizaci závodů až po úklid. Velké dík pak patří i Krajskému úřadu Jihočeského kraje, který finančně podpořil naše závody a díky nim mohlo být uskutečněno rozšíření a zkvalitnění naší stěny. Finálové cesty se tak mohli lézt po zcela nových chytech a v závěru závodníci obdrželi kvalitní ceny.

Štěpán Vondrášek

 

Tento projekt je spolufinancován Krajským úřadem Jihočeského kraje

jihocesky_kraj-logo