Ohlednutí s mediálním kroužkem

Možná, že již několik zvídavých návštěvníků našich stránek se ptalo: „Jakpak se těm malým novinářům vydařil druhý rok?“. Ano, již druhým rokem při SaSM – DDM ČB funguje „Mediální kroužek“, ve kterém se jeho účastníci seznamovali s „novými“ programy jako Imaginate, Picaso, učili se tvořit powerpointové prezentace, základy fotografování a videotvorby. Již dříve jsme Vám na našich stránkách přinesli ochutnávku práce těchto mladých „novinářů“. Na svém kontě ale mají již několik natočených a TV Noe odvysílaných reportáží, jako byly:p5122496.jpg

V rámci propagace Střediska byl natočen první „reklamní spot“ v historii o činnosti SaSM – DDM ČB.  Ke zhlédnutí je zde:

[download id=“33″]

Velkým dárkem pro celé Středisko a zvláště pak pro „Mediální kroužek“ bylo zakoupení nové kamery z grantu Nadace ČEZ. Po celý rok se usilovně snažilo pět účastníků tohoto zajímavého kroužku na sobě pracovat a již nyní se rýsují další zajímavé projeky (např. natáčení krátkého filmu, medailonky jihočeských osobností aj.), které chceme společně v následujícím roce realizovat. Zde si můžete prohlédnout poslední ukázku prací účastníků mediálního kroužku:

[download id=“40,35,36,37,38,39″]

Současným mladým filmařům a novinářům přejeme do další sezony hodně tvůrčího elánu, fantazie a trpělivosti při učení se novým věcem. Taktéž se již nyní těšíme na setkání s novými účastníky v září 2010.

Ondřej Trojek

vedoucí Mediálního kroužk

foto: Aleš Korčák, Tony Smid