Největší atrakcí Bambirády byla Opičí dráha

Letošní, již šestnáctý, ročník Bambiriády proběhl ve dnech 23. – 24. května. Vše začalo již ve čtvrtek stavbou stanu a natažením Opičí dráhy.  Salesianske stredisko mladeze_Bambiriada 123 V pátek ráno pak začalo vše naplno po příchodu škol do areálu Bambiriády. Následující dva dny poté jsme se nezastavili…

Klub Oráč a vůbec celé Středisko se této akce účastnilo již po dvanácté. Nachystaných jsme měli sedm disciplín, které byly atraktivní jak pro nejmenší děti, tak i pro dospívající. Tradičně měl Oráč nachystánu Opičí dráhu, Fotbálek, Petanque a Kroket, pro nejmenší pak aktivity Hádej, Zloděj a Kaďánky. Všechny disciplíny jsme drželi po celou dobu, ať už bylo horko, nebo zrovna pršelo. Na opičí dráze se za dva dny vystřídalo téměř 600 dětí.

Páteční večerní program byl taktéž pestrý. Část účastníků si zahrála ve sportovní hale volejbal proti týmu ze Slovenska. Druhá část pak jela tradičně na kánoích po Malši k Malému jezu. Po návratu proběhla zpětná vazba k prvnímu dni a pak už se jen hrálo na kytaru a zpívalo.

Celá akce končila v sobotu bouráním stanu, úklidem celého areálu a zpětnou vazbou akce a všichni účastníci byli nakonec odměněni pudinkem. Shodli jsme se, že za rok se tu opět setkáme při dalším ročníku.

autor: Štěpán Vondrášek