Na Máji se odehrálo lesní dobrodružství.

Ve čtvrtek 10. září se děti přímo na sídlišti Máj vydaly do lesa, aby tam prožily nejrůznější dobrodružství, které příroda nabízí. Salesiánské středisko ve spolupráci s Mateřským centrem a Lesy ČR totiž připravilo za podpory Jihočeského kraje dětský den věnovaný lesu a životu v něm.

Salesiánský dětský den je již tradiční akce, která se doposud vždy konala na přelomu května a června. Kvůli mimořádným opatřením na jaře tohoto roku se ale přesunula právě na druhý týden v září. Na účast to však nemělo vliv. Své dobrodružství si sem přišlo prožít na 200 dětí spolu se svými rodinnými příslušníky. Účastníci hledali a určovali houby, zjišťovali, v jakých obydlích bydlí lesní zvěř, poznávali zvuky lesa, lovili divočáka, nebo dokonce slaňovali ze skály. Za každou takto splněnou disciplínu získali razítko a s kartou vyplněnou razítky si pak mohli vyzvednout odměnu. Čím více razítek – tím větší odměna. Účastníci si vybírali především věci do školy, pastelky, fixy, pravítka, zkrátka to, co brzy využijí.

Kromě samotných stanovišť bylo pro účastníky připraveno hned několik doplňkových atrakcí. Za určitý počet razítek si děti mohly jít zaskákat do nafukovacího hradu, nechat si na obličej namalovat zajímavý motiv či si vyrobit vlastní připínací placku. Celý program pak doplnila streetdance vystoupení budějovické taneční skupiny Budside.

Když v šest hodin v podvečer program končil, bylo kolem stanovišt ještě dost návštěvníků. Ředitel salesiánského střediska Ondřej Trojek proto akci hodnotil velmi pozitivně: „Nebyli jsme si jisti, zda děti s rodiči v této době mimořádných opatření budou chtít vůbec dorazit. Ale velmi mile nás překvapila skutečnost, že účast byla stejně hojná jako v jarních termínech. Do budoucna zvážíme, zda pro tuto akci nezachováme zářijový termín.“