Lyžařský pobyt na Kvildě

Tradičně vše začalo v pondělí ráno o jarních prázdninách. Děti navštěvující zájmové kroužky Střediska, zaměstnanci a dobrovolníci – ti všichni se vydali 16. – 19. 2. 2015 na Kvildu prožít 4 pohodové dni plné lyžování a legrace. Salesianske_stredisko_mladeze_Krouzky na horach_043Lyžovali jsme jako obvykle na Kvildě i na Zadově. Lyžaři „mazáci“ si na svahu zdokonalovali své dovednosti a lyžaři „nováčci“ se plni odhodlání prokousávali základy sjezdování. Nutno podotknouti, že všichni začátečníci se lyžovat naučili a největším zážitkem pro ně byl vlek a sedačková lanovka.  

 Večery jsme trávili jak jinak než aktivně. Oblíbené večerní pytlování mělo opět velký úspěch. Hra stolního tenisu děti nadchla tak, že by nejraději hrály celou noc. Novinkou pro tento rok bylo i cvičení akrobacie, což si užila hlavně děvčata, a poslední večer jsme strávili „v kině“, které letos promítalo film na přání.

 Krásné slunečné dni na čerstvém vzduchu nás všechny posílily, fyzicky i psychicky. Užili jsme si pobyt jako na rodinné dovolené a odpočinuli jsme si od každodenních povinností – ať už jsme školáci anebo dospělí. A samozřejmě – už se zase těšíme na příští lyžák v roce 2016!

 Autor: Kamila Urbanová