Junior I na Kvildě

S novým školním rokem započal i nový dvouletý kurz pro budoucí animátory chaloupek – tzv. Junior. O co se vlastně ve zkratce jedná?

Tento kurz má za cíl jednak vytvořit dobrou partu mezi budoucími animátory a jednak je připravit na jejich dobrovolnickou činnost. Protože k vedení chaloupky nestačí jen mít rád přírodu nebo rád hrát bojovky, jsou náplní kurzu Junior rozmanité aktivity a školení.

Na první víkend, který proběhl o víkendu 6. – 8.  11. na Kvildě, přijel zatím rekordní počet účastníků, kteří se kdy Juniorů účastnili. I přes velký počet lidí se nám podařilo ale všechny připravené programy zvládnout.

Účastníci se tak mohli dozvědět základní informace o historii a poslání salesiánských chaloupek nebo o tom, co znamená být animátorem. Zjistili mnoho nového o sobě samých a druhých, mohli se zamyslet nad smyslem modlitby a hodnotami křesťanského života a v neposlední řadě při večerní nebo odpolední hře zažít fyzické vyčerpání ale zároveň pocit vítězství nebo alespoň dobrý pocit z týmové spolupráce :-)

Ondřej Záleský