Jarní prázdniny na lyžích

I tak by se dal charakterizovat čtyřdenní pobyt dětí na ŠVS Kvilda v době od 22. – 25. 2. 2010. I letošní jarní prázdniny patřily dětem, které se rozhodly prožít prázdniny aktivně a na horách, nelenily doma a vyjely za sněhem a zábavou na Kvildu. Celkem těchto dětí bylo 11 plus 5-tičlenný tým a 2 kuchařky.                          p1010230

Po příjezdu na Kvildu a ubytování v krásném objektu patřícím SaSM-DDM ČB,  jsme se seznámili nejen mezi sebou navzájem, ale i s okolím a samotnou sjezdovkou. Posíleni obědem jsme se hned odpoledne vydali na sjezdovku, kde byly děti rozděleny do tří kategorií podle zdatnosti lyžování. Kromě lyžování na Kvildě se děti mohly těšit i na sedačkovou lanovku a „obří“ svah na Zadově, kam jsme se vydali na celodenní výlet ve středu. Dříve než jsme ale mohli tento výlet uskutečnit, bylo nutné tři děti naučit lyžovat, neboť nikdy předtím na lyžích nestály. S hrdostí a velkou radostí můžeme říci, že se nám to podařilo! Všichni tři začátečníci se přidali k ostatním a brázdili zadovské kopce jako ostatní lyžaři. Dokonce se přidali i k závodu ve sjezdu slalomem.

Po tak náročných dnech strávených na sjezdovce patřily večery zábavným hrám, jako jsou Aktivity nebo Casino. Nechybělo „domácí kino“ ani velmi oblíbené noční „pytlování“ na sjezdovce. I tento rok jsme si užili velkolepou společnou jízdu na velkém, dlouhém pytli – pod názvem „Dračí ocas“.

Jarní prázdniny jsou za námi a s nimi i letošní „Lyžařský pobyt na Kvildě“, ale už nyní se všichni těšíme na příští jarní prázdniny 2011 zase na Kvildě.  Pokud někdo z vás chce alespoň trochu zažít atmosféru lyžáku na Kvildě, můžete se podívat na fotografie níže nebo na odvysílanou reportáž ve zpravodajských Noevinách TV NOE.