Dvouměsíční téma DROGY A ALKOHOL v klubu Oráč

Necelé 2 měsíce jsme se v klubu Oráč soustředili na téma DROGY A ALKOHOL. Navštívili jsme českobudějovickou „záchytku“ (protialkoholní záchytnou stanici), kde jsme měli možnost popovídat si nejen o tom, jak „záchytka“ funguje, ale také o tom, v jakém stavu tam „nocležníci“ přicházejí (nebo je spíše přivážejí) a celkově jsme si popovídali o alkoholu a o drogách. Vyzkoušeli jsme si i alkohol tester a podívali se na tester na drogy. Asi nikdo z těch, kteří zde byli, se do tohoto „hotelu“ nechtějí dostat.

Kromě poutavé výzdoby, složené z obrázků i zajímavých textů, jsme uskutečnili 2 diskuse na toto téma, jednu se samotnými bývalými uživateli pervitinu, toho času na léčení v Psychiatrické léčebně Červený Dvůr; druhou o alkoholu a jeho bezpečné konzumaci. Dále jsme se o tomto tématu běžně s „klubáky“ bavili, na baru byly k dispozici nejrůznější texty na toto téma a letáčky s běžnou dobou vystřízlivění po vypití určitého množství alkoholu.

Tato dvouměsíční témata jsou vybírána s ohledem na cílovou skupinu, se kterou klub Oráč pracuje a programy jsou laděny preventivně.

 

Autor: Radka Rybáková

 

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY.