Díky brigádníkům táborová základna vzkvétá

Tampír, manuální práce, nová přátelství, odpočinek, relaxace… 
Přemýšlíte, co mají tato slova společného? Spojuje je jedno, a sice táborová základna „Tampír“ v Novohradských horách.
 

Díky mnoha nadšeným brigádníkům se táborová základna Tampír v Novohraimage018dských horách mění přímo před očima.

Tampír je objekt, který Salesiánům za symbolickou cenu odkázal P. Jan Tampír asi před 15ti lety.

Jeho přáním bylo, aby chalupa vždy sloužila dětem, mládeži a rodinám k rekreaci a odpočinku. O naplnění tohoto odkazu se již několik let stará Salesiánské středisko mládeže včele s jeho ředitelem, salesiánem Tomášem Rádlem. 

Tento objekt s malebným okolím se využívá především pro letní tábory (tzv. chaloupky) a během roku pro různé akce pro děti, mládež, mladé lidi a rodiny.

Pokud si pamětníci vzpomínají na staré zatuchlé místnosti, koupelnu s rezavou vodou a zapáchající „rybníček“ za chalupou, dnes je to vše už dávná minulost. Za zmínku jistě stojí několik novinek, jako jsou nové podlahy, podhledy, kuchyně, vybudování nového rybníku s přilehlou „plážičkou“ atd. Během školního roku se zde vždy uskutečni více jak 10 brigád, kterých se zúčastní velké množství brigádníků z řad salesiánů, salesiánů spolupracovníků, farníků, animátorů, zaměstnanců Střediska a jiných dobrovolníků, kteří chtějí darovat svůj čas dětem jinou cestou – manuální prací.

Jak už je dobrým zvykem, na pravidelných brigádách nechyběly ani děti – Tampír je totiž ideální místo pro rodiny s dětmi. De facto zde neplatí žádné věkové omezení. Zatímco nejmenší brigádníci pracovali na „svém resortu“ – pískovišti, ti nejstarší a nejzkušenější se starali o hladové žaludky ostatních pracantů. Spolupráce, nadšení a radost ze společného díla byla vidět na každém kroku.

Brigády na Tampíru v Novohradských horách začínají vždy v 7.30 před Salesiánským střediskem mládeže (E. Destinové 1, ČB)  a končí cca v 19 hod. Vždy je dobré svoji účast potvrdit alespoň 1 den předem Tomáši Rádlovi.

K obědu se podává vždy vydatná polévka a po práci pak společně opékáme buřty. Během celého dne je k dispozici pití a dobroty sladké i slané (co kdo přiveze). Na Tampíru můžete zůstat i přes noc a zorganizovat si nějakou oslavu nebo jen tak posedět u ohně. Bývá zde příjemná atmosféra. Navíc každý brigádník, který odpracuje na Tampíru 1 den brigády, má nárok na 1 bezplatnou noc pro sebe i rodinné příslušníky.

Rekonstrukce Tampíru bude pokračovat i v následujícím školním roce, práce je dost – venku i vevnitř. Za každý pár rukou, který se nám rozhodne pomoci, budeme upřímně vděčni.

Všem moc děkujeme za pomoc a vytváření krásného společenství. Na společné pokračování brigád se těší.

Tomáš Rádl a salesiáni spolupracovníci

V případě zájmu se prosím hlaste u Tomáše Rádla (ředitel Střediska):

E-mail: tomas.radl(at)sasmcb.cz      Tel: 731 600 060

Termíny brigád ve školním roce 2014/2015:

20.9.  /  11.10.  /  22.11.  /  14.3.  /  25.4.  /  16.5.  /  13.6.