Českobudějovická premiéra skupiny Prague Cello Quartet

Benefiční koncerty v kostele sv. Vojtěcha se staly novou českobudějovickou podzimní tradicí.
V říjnu letošního roku vystoupilo na podporu Salesiánského střediska mládeže pražské violoncellové kvarteto ve složení Jan Zvěřina, Petr Špaček, Jan Zeman a Ivan Vokáč. praguecelloquartet-koncert-cb-20141009-20
Pro českého diváka se nejednalo o žádné nováčky, vždyť za tímto netradičním uskupením se skrývá profesionalita skloubená s humorem jim vlastním. Rozsah skladeb, které uskupení Prague Cello Quartet posluchačům nabízí, obsahuje díla skladatelských mistrů klasické hudby, jazzovou tvorbu, hity nejznámějších moderních světových skupin, ale i známé kousky filmové hudby – a to vše v originální úpravě pro čtyři violoncellisty a jejich nástroje. Jak nám prozradil jeden z členů skupiny, „moderní hudbu hrajeme proto, že chceme divákům ukázat, že se i na klasické nástroje dá dělat hudba moderní.“ „A moderní hudbu hrajeme proto, že nás baví poslouchat,“ uzavírá Ivan Vokáč.

V rámci benefičního koncertu mohli návštěvníci podpořit veřejnou sbírku, kterou Salesiánské středisko mládeže vyhlásilo za účelem nákupu nového mikrobusu. Během tohoto večera se vybralo celkem 3400 Kč. Všem dárcům upřímně děkujeme.

Pořadatelé a organizátoři podzimních benefičních koncertů se již nyní s Vámi těší na příští koncert v roce 2015.

Video reportáž Lucie Havelkové z Televize pro mladé