Děti v televizi NOE

Kamerou trochu více doprava a pak udělej švenk„, radí vedoucí mediálního kroužku Davidovi, který právě zabírá své kamarády, sedící v natáčecím studiu. V rámci mediálního kroužku (který nově otevřelo Středisko v tomto roce) se 21. – 24. 5. 2009 uskutečnila návštěva TV NOE a krajského města Ostrava. Celkem se nás vydalo 8 (6 dětí a 2 vedoucí) na více než 400 km dlouhou cestu. V Ostravě byly děti ubytovány v Salesiánském středisku Don Bosko, jak ostraváci říkají, v „Bosku“. 

Na programu byla exkurze a praktická ukázka v TV NOE (sponzor mediálního kroužku). Děti se zde seznámily s celkovým chodem televize a studiovou tvorbou, samy si i vyzkoušely obsluhovat televizní techniku. Ostrava je známa největší radniční věží, proto ta i mnoho dalších zajímavostí (jako např. Miniuni, katedrála Božského Spasitele a další) nemohly v našem programu chybět. Jednou z velkých atrakcí byla návštěva Hornického muzea OKD Ostrava – Landek, kde jsme mohli v rámci prohlídky sfárat do dolu a zakusit tak hornickou atmosféru na vlastní kůži. Naše putování po Ostravě a jeho okolí jsme zakončili výstupem na haldu Ema a krásným výhledem na celou Ostravu. 

A protože opakování je matka moudrosti, zopakovali jsme si některé památky při velké městské hře. Úkolem dětí bylo dobře se zorientovat v centru města a s pomocí mapy najít ve dvojicích sedm památek. U těchto památek bylo vždy uloženo jedno ze sedmi chybějících slov z legendy. Po nalezení těchto slov si děti legendu doplnily a přečetly.

Při zpáteční cestě jsme se zastavili na Svatém kopečku u Olomouce. Dětem se výlet moc líbil. Poděkování patří všem, kteří nám umožnili tento výlet zrealizovat.

Věříme, že i v příštím roce bude dostatek dětí v mediálním kroužku a opět se do TV NOE a Ostravy vydáme.

 

Tento Projekt byl spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.