Bowling na Hluboké – 18. 11. 2011

V pátek 19.11. jsem se 7 chlapci (dívky nechtěly jet) z Romského klubu jeli na Hlubokou za účelem zkusit bowling. Sešli jsem se na Středisku a v 15:00 vyjeli směr Hluboká linkovým autobusem.

Bylo pochmurné počasí, tak to vypadalo, jako že jedeme už hodně pozdě večer. Na místo jsme došli po půl čtvrté a šli jsme přímo k hale. Těch pár metrů nám dovolilo navzájem si chvilku popovídat a  zjistit nové. Například chlapci hned, když viděli zámek, křičeli: „půjdeme se na zámek vyfotit, my jsme tam nikdy nebyli!“ Je to až neskutečné, už v autobuse se kluci ptali,zda pojedeme dlouho, že na Hluboké skoro nikdo nikdy nebyl. Bylo hodně zajímavé pozorovat kluky, když nastupovali do autobusu. Přišli mi dost nervózní z toho, že si musejí kupovat jízdenky sami a stejně tak byl pro ně problém zapamatovat si zastávku Pod kostelem.

Na místě jsme si domluvili pravidla a šli za majitelem. Hrálo se celkem hodinu. Ta ubíhala neskutečně rychle, kluci vybíjeli svou sílu na házení koulí a byli spokojení. Vznikla tak hodně uvolněná atmosféra, ale vše naprosto v pohodě. Žádný řev, kouření apod., kluci byli tak zaujati hrou, že neměli čas na jiné akce a myšlenky. V té příjemné atmosféře jsme si pořádně popovídali i po neformální stránce. I tyto výlety, které se zdají být  zdánlivě zbytečné a nepřínosné, nám otvírají další možnosti jak s dětmi pracovat a jaké volit další aktivity, které jsou pro děti a mladistvé z našeho klubu zajímavé a zážitkové.

Autor: Veronika Šimečková

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY.