Bambiriáda 2009 a jak se zde prezentovalo Středisko

Letošní Bambiriáda proběhla v Českých Budějovicích ve dnech 4.-7.června 2009. Středisko zde prezentoval Klub Oráč, od pátku do neděle. „Klubáci“ a pracovníci klubu si pro děti, které Bambiriádu navštívili, připravili řadu zajímavých disciplín. Děti u nich mohly například skákat v pytli, kreslit poslepu, poznávat zvířátka na obrázcích nebo vymýšlet slova začínající na vybraná písmena. Dále si mohly zahrát piškvorky, poznávat poslepu 10 různých věcí, trefovat se do kruhu pomocí ringo kroužků, přenášet ping-pongový míček na lžíci, trefovat tužku přivázanou na provázku u pasu do lahve… Největší úspěch měla již tradičně opičí dráha, na které děti, jištěné v sedácích, přecházejí po laně, nataženém mezi dvěma stromy a mohou si zde otestovat svou odvahu. Všechny disciplíny byly hojně navštěvované a dětem se líbily.

Akci si však užili i samotní „klubáci“ a pracovníci klubu, kteří kromě toho, že se podíleli na přípravě a vedení disciplín, u sportovní haly od pátku do neděle i přespávali. Ve volném čase byla možnost zahrát si míčové hry ve sportovní hale, půjčit si loď a projet se po Malši, zahrát si různé hry venku i ve stanu, hrát na kytaru, zpívat apod. Všichni zúčastnění si samozřejmě mohli projít i stánky ostatních sdružení, vyzkoušet si jejich disciplíny, popřípadě i navázat nové kontakty.

I přes nepřízeň počasí, kdy nám propršel kus sobotního odpoledne a večera, se celá akce vydařila a všichni zúčastnění byli spokojení a těšíme se na příští rok – na Bambiriádu 2010, dokonce i ti, kteří se letošní Bambiriády z nějakého důvodu nemohli zúčastnit.