Adventní trhy se otevřely neziskovkám

 

DSC_0007I letos mají různé spolky a neziskové organizace možnost se prezentovat se svými výrobky a programovými nabídkami na českobudějovickém náměstí v rámci adventních trhu.

Návštěvníci letošních adventních trhů v Českých Budějovicích mohou vedle mnoha stánků s vánočním punčem, občerstvením a dalším vánočním zbožím, obdivovat i stánky několika neziskových organizací. Stánky neziskovým organizacím bezplatně pronajal odbor kultury a památkové péče Magistrátu města České Budějovice. Tyto neziskové organizace seznamují návštěvníky adventních trhů se svým posláním a doplňují jej prodejem různých výrobků z vlastních dílen.

Jednou z organizací, která již 5 rokem využívá tuto možnost prezentace, je i Salesiánské středisko mládeže České Budějovice. „Programová nabídka Salesiánského střediska je díky 25tileté zkušenosti velmi pestrá od zájmových kroužků, přes volnočasové aktivity, programy pro předškolní děti, nízkoprahové zařízení, až po letní a příměstské tábory, takže každý si může najit to své, co mu sedne,“ řekl Ondřej Trojek, PR pracovník Salesiánského střediska a dodává: „Díky mnoha kvalifikovaným zaměstnancům a dobrovolníkům se může v rámci různých programů prolínat  jak sociální tak i pedagogická práce“.

Pokud zavítáte ke stánku Salesiánského střediska mládeže, můžete obdivovat různorodou řemeslnou práci. Kromě perníčků a přáníček zde můžete zakoupit i originální ručně vyrobenou keramiku. „Všechny výrobky, které zde zakoupíte, vyráběly děti, dobrovolníci nebo zaměstnanci Střediska, proto je každý výrobek originál,“ jak nám sdělil Petr Kuba, projektový manažer Salesiánského střediska mládeže. „Zakoupením jakéhokoliv výrobku z tohoto Salesiánského stánečku kupující podpoří veřejnou sbírku vyhlášenou za účelem pořízení nového mikrobusu na zajištění akcí pro děti a mládež,“ dodává Kuba.

V případě, že se na adventní trhy nechystáte, ale zaujala vás zmíněná veřejná sbírka, můžete ji podpořit zasláním finančního daru ve prospěch účtu: 7336774001/5500. Veřejná sbírka byla osvědčena Krajským úřadem Jihočeského kraje dne 30.11.2012 (Č.j.:KUJCK/28815/2012/OLVV). Další formy podpory Salesiánského střediska mládeže naleznete zde.

Pokud chcete podpořit Salesiánské středisko mládeže zakoupením jakéhokoliv výrobku a tak udělat radost sobě i dětem, můžete tak učinit až do 10. 12. 2016. Stánek naleznete na náměstí před hotelem Zvon.